Yerli Kadın Ünlüler

Survıvor Nefise Karatay Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nefise karatay kimdir 6
Tam adı
: Nefise Karatay
Doğum tarihi: 25 Şubat 2000
Doğum yeri: –
Burcu: Balık
Ailesi: Güner Karatay (Annesi), Mustafa Karatay (Babası)
Mesleği: Sporcu
Aktif Yılları: 2020’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Nefise Karatay Kimdir? Nefise Karatay, sporcudur.

Nefise Karatay Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Nefise Karatay, 25 Şubat 2000 tarihinde dünyaya gözlerini açtı. Annesinin adı Güner Karatay, babasının adı ise Mustafa Karatay’dır. Bir erkek kardeşi vardır.

Nefise Karatay Kariyeri

Henüz 5 yaşında iken annesinin desteği ile spora başladı. Kariyerine Fenerbahçe’de başladığı biliniyor. Bir süre sonra İstanbul’a geldi ve bu alanda profesyonel olarak ilerlemeye karar verdi. Daha sonra ailesi ile birlikte İzmir’e taşındı. Milli atlet olan Karatay, uzun atlama ve engelli atlama branşları arasında kaldı. Fakat tercihini engelli atlamadan yana kullandı.

Nefise Karatay, 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren Acun Ilıcalı‘nın TV kanalı Tv8’de yayınlanacak olan Survivor 2023 programının kadrosunda yer aldı.

Survivor 2023 Ünlüler kadrosunda Berdan Mardini, Ümit Erdim, Zeynep Alkan, Murat Eken, Yusuf Güney, Aysu Keskin, Seçkin Piriler ve Barış Telli yer aldı.

Survivor 2023 Fenomenler kadrosu ise Alper Rende, Chaby Han (Çabi), Halil İbrahim Göker, Kürşat Juan, Buse Plan ve Elanur Pat‘tan oluştu.

Survivor 2023 Gönüllüler kadrosu ise Nefise Karatay ile birlikte Aziz Ozan Dilber, Aleyna Elibol, Gizem Avcı, Osman Can Ural, Özgür Tetik, Tunga Sayan, Asena Demirbağ, Kardelen Kalender ve Walison Fonseca ile şekillenmiştir.

Karatay, Özgür Tetik ile birlikte finale yükseldi. Final oylamasında en yüksek SMS’i aldı ve Merve Oflaz ile Nisa Bölükbaşı‘ndan sonra Survıvor Türkiye’nin üçüncü kadın şampiyonu oldu.

Nefise Karatay, 1 Ocak 2024 günü TV 8’de başlayacak olan “Survıvor 2024: All Star” yarışma kadrosuna da dahil edildi. Yarışmada mavi takımda yer alacak olan Karatay, Ogeday Girişken, Seda Ocak, Hakan Hatipoğlu, Yasin ObuzBegüm Yücetan, Yunus Emre Özden, Furkan Kızılay, Seda Aktuğlu, Damla Can, Sahra Işık, Yiğit Poyraz ve Yaman Keleş ile aynı takımda yer alacak.

Kırmızı takımda ise; Sercan Yıldırım, Nagihan Karadere, Turabi Çamkıran, Bozok Gören, Doğukan Manço, Nihat Altınkaya, Gizem Memiç, Pınar SakaBerna Canbeldek, Özgür Tetik, Ersin Korkut, Merve Aydın, Aleyna Kalaycıoğlu ve Kardeniz Kılıç yer alacak.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu