Yerli Erkek Ünlüler

Survıvor Özgür Tetik Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ozgur tetik kimdir 7
Tam adı
: Özgür Tetik
Doğum tarihi: ??. ??. 1975
Doğum yeri: Yalova, Türkiye
Boyu: 1,90 m
Eşi: Tuğba Tetik (2014)
Mesleği: Sporcu
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Özgür Tetik Kimdir? Özgür Tetik, sporcudur.

Özgür Tetik Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Özgür Tetik, 1975 yılında Yalova’da dünyaya gözlerini açtı.

Özgür Tetik Kariyeri

Ortaokul yıllarında basketbola olan ilgisiyle tanınan Özgür Tetik, uzun yıllar boyunca bu spor dalında aktif olarak yer aldı. Profesyonel bir oyuncu olma hayali gerçekleşmese de, amatör liglerde uzun süre boyunca başarılı performans sergileyerek basketbol tutkusunu sürdürdü.

1993 yılında kuvvet antrenörlüğü eğitimine adım atan Tetik, sporcu ve antrenör kimliğiyle uzun yıllar boyunca kuvvet antrenmanları konusunda deneyim kazandı. Ardından 2002 yılında triathlon ile tanışarak olimpik triathlon branşında yarışmaya başladı. Geçen yıllarda sürekli olarak eğitim alarak ve çeşitli kulüplerde çalışarak kendisini geliştiren Tetik, NPTI level3 ve fitness federasyonu level2 antrenörü unvanlarına sahip oldu.

Özgür Tetik, Avusturya’da Crossfit eğitimi almanın yanı sıra, uzun yıllar boyunca latin danslarıyla da ilgilendi. Latin dansları alanındaki yeteneği sayesinde gösterilere katıldı, yarışmalara iştirak etti ve aynı zamanda bu alanda eğitmenlik yaparak bilgi ve deneyimini paylaştı.

Tetik, triatlon serüveninin ardından koşu yarışlarına odaklandı. Yarı maraton ve maraton dallarında birçok yarışa katıldı ve 2008 yılından itibaren spor kariyerini sadece koşu ve kuvvet antrenörlüğü alanında uzmanlaşarak sürdürdü. 2010 yılında hayatına yeni bir heyecan katan Tetik, ultra maratonlara katılmaya başladı. Son beş yıl içinde 50 km, 100 km ve 250 km gibi uzun etaplı yarışlarda defalarca mücadele etti ve artık spor yaşamını sadece ultra maraton yarışçısı olarak sürdürmektedir.

Özgür Tetik, Nisan 2017’de Technogym sponsorluğunda düzenlenen Sahra Çölü Ultra Maratonu’na (250 km) katılarak 3. sırayı elde ederek büyük bir başarı elde etti. 2016 yılında Technogym ailesine katılan Tetik, eğitim almak amacıyla Wellness Institute İtalya’ya giderek burada Technogym Master Trainer unvanını elde etti. Wellness Institute Türkiye’nin koşu eğitim programlarından birini yönlendiren Özgür Tetik, Technogym Master Trainer olarak uzmanlığını aktardı.

Özgür Tetik, 17 Ocak 2014 tarihinde Tuğba Tetik ile hayatını birleştirdi.

Tetik, 2014 yılının sonlarında koşu ve kuvvet koçluğu alanlarında uzman eşi Tuğba Tetik ile birlikte, koşu ve çeşitli branşlarda sporla ilgilenen bireylerin performans gelişimini artırmayı ve daha sağlıklı bir spor deneyimi yaşamalarını hedefleyen Running Academy Performans Ölçüm Merkezi’ni kurdu. Ayrıca, uluslararası düzeyde birçok yarışmaya katılarak profesyonel ve amatör sporcuların antrenörlüğünü üstlendi.

26 Ekim 2019’da İstanbul Zorlu Center İstanbul Meydan Katı’nda, Technogym koşu bandı üzerinde gerçekleştirdiği olağanüstü performansla dikkat çekti. Koşu bandında ortalama saatte 8 km hızla 24 saat boyunca toplam 191,45 km koşan Tetik, bu süre zarfında 13.034 kcal enerji harcadı.

Özgür Tetik, 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren Acun Ilıcalı‘nın TV kanalı Tv8’de yayınlanacak olan Survivor 2023 programının kadrosunda yer alacak.

Survivor 2023 Ünlüler kadrosunda Berdan Mardini, Ümit Erdim, Zeynep Alkan, Murat Eken, Yusuf Güney, Aysu Keskin, Seçkin Piriler ve Barış Telli yer aldı.

Survivor 2023 Fenomenler kadrosu ise Alper Rende, Chaby Han (Çabi), Halil İbrahim Göker, Kürşat Juan, Buse Plan ve Elanur Pat‘tan oluştu.

Survivor 2023 Gönüllüler kadrosu ise Aziz Ozan Dilber, Aleyna Elibol, Gizem Avcı, Osman Can Ural, Özgür Tetik, Tunga Sayan, Asena Demirbağ, Kardelen Kalender ve Walison Fonseca ile şekillenmiştir.

Özgür Tetik, 1 Ocak 2024 günü TV 8’de başlayacak olan “Survıvor 2024: All Star” yarışma kadrosuna da dahil edildi. Yarışmada kırmızı takımda yer alacak olan Tetik, Nagihan Karadere, Turabi Çamkıran, Doğukan Manço, Nihat Altınkaya, Gizem Memiç, Pınar Saka, Sercan YıldırımBerna CanbeldekErsin Korkut, Merve Aydın, Aleyna Kalaycıoğlu ve Kardeniz Kılıç ile aynı takımda yer alacak.

Mavi takımda ise Ogeday Girişken,  Seda Ocak, Hakan Hatipoğlu, Yasin Obuz, Bozok Gören, Begüm Yücetan, Yunus Emre Özden, Furkan Kızılay, Damla Can, Sahra Işık, Seda Aktuğlu, Nefise Karatay, Yiğit Poyraz ve Yaman Keleş yer alacak.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu