Yerli Erkek Ünlüler

Ogeday Girişken Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ogeday girisken kimdir 6
Tam adı: Ogeday Girişken
Doğum tarihi: 27 Nisan 1992
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,8 m
Burcu: Boğa
Ailesi: Tuğçe Girişken (Ablası)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sporcu, Oyuncu
Aktif Yılları: 2017 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ogeday Girişken Kimdir? Ogeday Girişken, sporcu ve oyuncudur.

Ogeday Girişken, 27 Nisan 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.

Lise eğitimini Özel Dragos Otelcilik Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu‘nda tamamladı.

Fenerbahçe Kürek Takımı‘nda lisanslı olarak yarıştı. Aynı zamanda Türkiye Kürek Milli Takımı’nda da yarıştı ve Dünya Gençler Kürek Şampiyonası’na katıldı.

2008 yılında kürek sporuna başladı. Pek çok kez Türkiye şampiyonluğu kazandı ve olimpiyatlarda 6. oldu. Dünya 8.ciliği, Avrupa Büyükler Şampiyonu ve bazı uluslararası yarışmalarda 1. oldu. Ogeday Girişken – Onat Kazaklı ikilisi, 11-15 Temmuz 2012 tarihleri ​​arasında Litvanya’da düzenlenen U-23 Dünya Kürek Şampiyonası’nda milli takımı temsil etti ve 8. oldu.

21 Ocak 2017 günü başlayan Survıvor Türkiye 2017 kadrosuna girdi. Bu yarışmanın ünlüler kadrosunda İlhan Mansız, Serhat Akın, Furkan Kızılay, Seda Demir, Sema Apak, Tarık Mengüç, Berna Öztürk, Çılgın Sedat, Pınar Saka, Şahika Ercümen, Adem Kılıçcı, Sabriye Şengül ve Fatih Hürkan yer aldı.

Gönüllüler takımın da da Ogeday ile birlikte Eser West, Volkan Çetinkaya, Gökhan Gözükan, Fulya Şahin, Denisa, Tuğçe Melis Demir, Elif Şadoğlu, Berna Keklikler, Burçak Tuncer, Erdi Ünver, Anıl Karakurt, Yiğit İzik ve Sadin Bakır yarıştı. Survıvor 2017 şampiyonu Ogeday oldu.

26 Ocak 2019 günü başlayan “Bir Litre Gözyaşı” isimli dizide Miray Daner, Mert Yazıcıoğlu ve Tolga Tekin ile birlikte rol aldı. Bir kaç bölüm de “Aşk 101″ dizisinde oynadı.

Ogeday Girişken, 15 Ocak 2022 günü TV 8 ekranlarında yayına başlayacak olan “Survıvor 2022 All Star” kadrosunda yer alıyor.

Ünlüler takımında Furkan Kızılay, Adem Kılıçcı, Çağan Atakan Arslan, Elif Yıldırım GörenMert Öcal, Barış Murat Yağcı, Aycan Yanaç, Batuhan Karacakaya, Birsen Bekgöz, Sema Aydemir, Merve Aydın ve Nagihan Karadere ile beraber yarışacak.

Ogeday gönüllüler kadrosunda ise Hikmet Tuğsuz, Gökhan Keser, Anıl Berk Baki, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Yasin Obuz, Gizem Kerimoğlu, Evrim Keklik, Berkan Karabulut, Seda Aydemir, Nisa Bölükbaşı, Sude Burcu ve Berna Keklikler ile birlikte yarışacak.

Gönüllüler takımında yer alan Nisa Bölükbaşı korona virüse yakalandığı için onun yerine gönüllüler takımına Yağmur Banda dahil oldu

Survıvor 2024: All Star yarışmasına da katılan Ogeday Girişken, yarışmayı birincic olarak tamamladı.

Ogeday Girişken’in Filmleri, Dizileri ve Programları

  1. 2024 – Survivor 2024 All Star
  2. 2022 – Survıvor 2022 All Star
  3. 2021 – Aşk 101
  4. 2019 – Bir Litre Gözyaşı (Teoman) (Tv Dizisi)
  5. 2017 – Survıvor Türkiye 2017

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu