Yerli Kadın Ünlüler

Yağmur Banda Kimdir?

instagram takipçi hilesi

yagmur banda kimdir 1
Tam adı: Yağmur Banda
Doğum tarihi: ??. ??. 1998
Doğum yeri: İzmir, Türkiye
Boyu:  1.6 m
Burcu: 
Ailesi: Hamit Banda (Babası), Derya Eryılmaz Banda (Annesi)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sporcu
Aktif Yılları: 2018 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Yağmur Banda Kimdir? Yağmur Banda, sporcudur.

Yağmur Banda, 1998 yılında İzmir’de Deniz Eryılmaz Banda ve Hamit Banda‘nın kızı olarak dünyaya gözlerini açtı.

2006 senesinde tekvandoya başladı. Yaklaşık 15 yıldır bu spor ile ilgileniyor. İzmir Büyükşehir Belediyespor takımının sporcusudur. 2012 senesinde Tekvando Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı zamanda Gençler Milli Takım Seçmeleri İkincisi ve Gençler Alanya Şampiyonası Üçüncüsü oldu.

2018 senesi “Survıvor 2018 All Star” yarışmasında katıldı. Gönüllüler takımında Gizem Kurtulan, Ramazan Kalyoncu, Birsen Bekgöz, Nevin Yanıt, Cumali Akgül, Funda Alkayış, Gamze Aksu, Yağmur Banda, Marcus Yiğit ve Ecem Karaağaç ile beraber yarıştı.

Ünlüler takımında ise Adem KılıçcıHakan Hatipoğlu, Damla Can, Merve Aydın, Hilmi Cem İntepe, Murat CeylanNihat DoğanSahra Işık, Nagihan Karadere, Sema Aydemir, Turabi Çamkıran ve Ümit Karan yer aldı. Yarışmanın şampiyonu Adem Kılıçcı oldu.

Banda, 15 Ocak 2022 günü TV 8’de başlayan “Survıvor 2022 All Star” kadrosuna korona virüs sebebi ile yarışmaya katılamayan Nisa Bölükbaşı‘nın yerine dahil oldu.

Ünlüler kadrosunda Çağan Atakan Arslan, Adem Kılıçcı, Elif Yıldırım Gören, Mert Öcal, Barış Murat Yağcı, Aycan Yanaç, Birsen Bekgöz, Furkan Kızılay, Sema Aydemir, Batuhan Karacakaya,  Merve Aydın ve Nagihan Karadere ile beraber yarışacak.

Banda, gönüllüler takımında ise Anıl Berk Baki, Hikmet Tuğsuz, Gökhan Keser, Berkan Karabulut, Ogeday Girişken, Yasin Obuz, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Gizem Kerimoğlu, Evrim Keklik, Berna Keklikler Seda Aydemir ve Sude Burcu ile beraber yarışacak.

 

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=BiFQHokV3FY

https://www.youtube.com/watch?v=w_9LnOiLcf0

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu