Yerli Kadın Ünlüler

Sude Burcu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

sude burcu kimdir 2
Tam adı: Sude Burcu
Doğum tarihi: 11 Mayıs 2019
Doğum yeri: İzmir, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: Boğa
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Tekvandocu
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Sude Burcu Kimdir? Sude Burcu, tekvandocudur. İlk kez onu 2 Şubat 2019 günü TV 8 ekranlarında başlayan Survıvor 2019 Türkiye – Yunanistan yarışması ile tanıdık.

Sude Burcu, 11 Mayıs 1996 günü İzmir’de futbol antrenörü bir baba ve pilates eğitmeni bir annenin çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı. Diğer iki kız kardeşi de tekvandocu. 2017 ve 2018 senelerinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Üniversite eğitimine Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi‘nde devam ediyor. Aktif olarak da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde kariyerini devam ettiriyor.

Çocukluğundan beridir spor ile iç içedir. 2 defa Avrupa üçüncüsü, 1 defa Balkan Şampiyonu, 7 defa da Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı zamanda Kulüpler Avrupa Üçüncüsü de oldu. 2014 yılında İzmir’de düzenlenen Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası‘nda altın madalyanın sahibi oldu ve Ümit Milli Takım ile Avusturya’da yarıştı.

28 Eylül 2014 günü 53 kiloda Avusturya’da düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda yarıştı. Fakat derece elde edemedi. Alman Burçin Kayhan’ 7-1 mağlup oldu. 2 Şubat 2018 günü başlayan Survıvor 2019 Türkiye – Yunanistan yarışmasında yer aldı. Bora Edin, Büşra Yalçın, Atakan Işıktutan, Kader Karakaya, Bora Edin, Okay Köksal, Hikmet Tuğsuz, Yusuf Karakaya, Seda Ocak ve Melisa Emirbayer ile aynı takımda yarıştı. Yarışmanım birincisi Yusuf Karakaya oldu.

15 Ocak 2022 günü TV 8 ekranlarında başlayacak olanSurvıvor 2022 All Star isimli yarışmanın gönüllüler takımında yer alacak. Burcu’ya gönüllüler takımında Gökhan Keser, Ogeday Girişken, Anıl Berk Baki, Hikmet Tuğsuz, Sadık Ardahan Özkanbaş, Berkan Karabulut, Yasin Obuz, Gizem Kerimoğlu, Berna Keklikler, Seda Aydemir, Evrim Keklik ve Nisa Bölükbaşı eşlik edecek.

Ünlüler takımında ise Adem Kılıçcı, Çağan Atakan Arslan, Furkan Kızılay, Mert Öcal Sercan Yıldırım, Barış Murat Yağcı, Batuhan Karacakaya, Aycan Yanaç, Elif Yıldırım Gören, Merve Aydın, Nagihan Karadere, Sema Aydemir ve Birsen Bekgöz yarışacak.

Gönüllüler takımında yer alan Nisa Bölükbaşı korona virüse yakalandığı için onun yerine gönüllüler takımına Yağmur Banda dahil oldu.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=mV2u6YaPcdE

https://www.youtube.com/watch?v=rHXDRI_sE-I

https://www.youtube.com/watch?v=Xb7jxAbBR6o

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu