Yerli Kadın Ünlüler

Elif Yıldırım Gören Kimdir?

instagram takipçi hilesi

elif yıldırım gören 1
Tam adı: Elif Yıldırım Gören
Doğum tarihi: 14 Şubat 1990
Doğum yeri: İznik, Bursa, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: 
Eşi: Yalım Gören (2017 – Halen)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sporcu
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi

Hakkında

Elif Yıldırım Gören Kimdir? Elif Yıldırım Gören, 14 Şubat 1990 tarihinde Bursa’nın İznik ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. 55 kg ağırlığında ve 1.70 m boyunda olan sporcu, Fausto Ribeiro ve Kemal Şencan tarafından işletilen ENKA Spor Kulübü üyesidir. Uluslararası pek çok organizasyonda ülkemizi başarı ile temsil etmiştir

Ortaokul eğitimini aldığı zamanlarda sporla tanışmıştır. Spor kariyerine ilk olarak basketbol oynayarak başlamıştır. Daha sonra atletizme geçmiştir. Ailevi nedenlerinden ötürü daha önce gittiği İstanbul‘dan Bursa‘ya geri dönmek zorunda kalmıştır. Antrenörü Kemal Şencan ile küçüklükten beri çalışmaktadır.

Elif Yıldırım Gören, takım sporlarının yanı sıra bireysel spor branşlarında daha da başarılı olduğunu farketti. Maddi zorluklar içerisinde koşuculuk yapmaya başladı. Annesi maddi sıkıntılar nedeni ile okul kantininde çalışmak zorunda kaldı. Kendini yavaş yavaş göstermeyen başlayan Gören, bir süre sonra Turkcell ile sözleşme imzalamış ve Turkcell sponsorluğunda koşmaya başlamıştır.

2012 senesinde Londra‘da organize edilen 2012 Londra Yaz Olimpiyat Oyunları‘nda 4 x 400 metre bayrak yarışında o kategoride yarışan en genç milli atletizm sporcusu olmuştur.

Elif Yıldırım Gören, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu TV 8 ekranlarında seyirci ile buluşan “Survıvor 2020 Ünlüler – Gönüllüler” yarışmasına katılmıştır. Ünlüler takımında yer alan Gören, Mert Öcal, Uğur Pektaş, Şaziye İvegin Üner, Barış Murat Yağcı, Ersin Korkut, Tuğba Melis Türk, Derya Can Göçen, Sercan Yıldırım, Aycan Yanaç ve Parviz Abdullayev ile aynı takımda yer almaktadır.

Survıvor 2020 yarışmasının Gönüllüler kadrosunda ise Cemal Can Canseven, Yasin Obuz, Evrim Keklik, Nisa Bölükbaşı, Tayfun Erdoğan, Fatma Günaydın, Burak Yurdugör, Meryem Kasap, Ceyhun Uzun, Makbule Karabudak ve Sadık Ardahan Uzkanbaş yer almaktadır.

Yarışmada meydana gelen sakatlılar sonrasında Gönüllüler takımından Meryem Kasap ve Fatma Günaydın, Ünlüler takımından ise Erman Altıkardeş, Uğur Pektaş ve Şaziye İvegin Üner veda etmek zorunda kalmıştır. Yedek yarışmacılardan Gizem Birdal ve Yunus Emre Özden Gönüllüler takımına, Aşkım Burçe Tunay, Berkan Karabulut ve Ezgi Hocaoğlu‘da Ünlüler takımı kadrosuna dahil olmuştur. Barış Murat Yağcı kendi isteği ile Gönüllüler takımına geçmiştir.

Elif Yıldırım Gören Elde Ettiği Bazı Başarılar

  1. 2007 – 5. Dünya Gençlik Şampiyonası – 5.oldu – 400 m engelli
  2. 2007 – Karadeniz Oyunları – 2. oldu – Heptathlon
  3. 2007 – Dünya Gençler Şampiyonası – 25. oldu. – 400 m engelli
  4. 2008 – Avrupa Kupası Kombine Etkinlikler 2. Liği
  5. 2012 – Avrupa Şampiyonası – 27. oldu. – 400 m engelli
  6. 2019 – Türkiye Şampiyonu

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu