Yerli Kadın Ünlüler

Nisa Bölükbaşı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nisa bölükbaşı
Tam adı: Nisa Bölükbaşı
Doğum tarihi: 2 Temmuz 1998
Doğum yeri: Prag, Çek Cumhuriyeti
Boyu: 1.70 m
Sevgilisi: 
Mesleği: Voleybolcu, yüzücü
Aktif Yılları: 2018 yılından bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Nisa Bölükbaşı kimdir? Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998 tarihinde Prag’ta dünyaya gelmiştir. Profesyonel yüzücü ve voleybolcudur. Aslen Türktür. Ailesi Çek Cumhuriyeti, Prag’a taşındıktan sonra orada doğmuştur. Halen orada yaşamaktadır. Şu an Survivor 2020 yarışmasında gönüllüler ekibinde yarışmaktadır.

Henüz 3 aylıkken sporla tanışan Nisa Bölükbaşı, küçük yaşlarından beri yoğun olarak sporla ilgilenmektedir. Annesiyle 3 yaşında yüzme sporuna başlayan Bölükbaşı, 6 yaşında profesyonel olarak takımlara girmiştir.

Henüz 6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti için yüzme takımlarına girmeye çalışmış ve başarmıştır. Aynı zamanda profesyonel anlamda kayak için takımlara davet almıştır ancak Prag’a konum olarak uzak kaldığından teklifleri reddetmiştir.

8 yaşındayken profesyonel olarakta tenis, single ve çiftler oynamaya başlamıştır. Prag’ın tenis kulübü olan Cibulka’da 15 yıl boyunca oynamıştır. Yüzme ve tenisi beraber ilerleten Bölükbaşı, 15 yaşına geldiğinde yüzmeyi bırakarak yüzme hocalığına geçiş yapmıştır. Sürekli olarak sporcu kimliğini geliştirmeyi tercih eden Nisa Bölükbaşı’nın bir diğer tercihi takımlı sporlar olmuştur.

15 yaşından sonra Voleybol oynamaya başlayan Bölükbaşı, libero olarak takıma katılmıştır. 2018 yılında Çek Cumhuriyeti’nde U20’de takımıyla ikincilik elde etmişlerdir. Üniversite eğitimi almaya karar verdiğinde voleybolu bırakarak 2018 yılında Mimarlık bölümüne girmiştir.

Şu an Nisa Bölükbaşı, Tv8 ekranlarında yayınlanan Survivor 2020 programlarında Ünlüler Gönüllüler ekiplerinden Gönüller için mücadele etmektedir. Yarışmanın en genç yarışmacılarından olan Bölükbaşı, performansları ve karakteriyle ekranların en sevilen ve konuşulan isimlerinden olmayı başarmıştır.

Bölükbaşı, 2022 Survivor All Star yarışmasında son ikiye Adem Kılıçcı ile kaldı. 30.06.2022 tarihinde TV8 kanalında canlı yayınla şampiyon açıklanacak.

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu