Yerli Erkek Ünlüler

Barış Murat Yağcı

instagram takipçi hilesi

baris murat yagci 1

Tam adı: Barış Murat Yağcı
Doğum tarihi: 21 Ocak 1991
Doğum yeri: İzmir, Alaçatı / Türkiye
Boyu: 1.92 m
Eşi: –
Çocuk (ları): –
Mesleği: Oyuncu, Model
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana

imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Barış Murat Yağcı kimdir? Barış Murat Yağcı, 21 Ocak 1991 tarihinde İzmir Alaçatı’da dünyaya gelmiştir. Genç nesil Türk oyuncu ve modellerden biridir. Best Model of Turkey 2011 birincisidir. Şu an da Survivor Gönüllüler ve Ünlüler yarışmasında yer almasıyla gündemdedir.

Barış Murat Yağcı üniversite eğitimini,  Bahçeşehir Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olarak tamamlamıştır. Ardından Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi bölümüne girerek eğitim hayatına devam etmiştir. Üniversite eğitiminden önce de Milona’da Gastronomi üzerine eğitim almıştır.

Küçüklüğünden beri basketbol sevdalısı olan Yağcı, İzmirspor’da basketbol hayatına başladıktan sonra, Efes Pilsen Spor Klübü’nde profesyonel olarak transfer oluşu hayatının dönüm noktası olmuştur. Takımda 8 sene yer aldıktan sonra geçirdiği bir sakatlık sonra basketbol hayatına veda eden Barış Murat Yağcı, kariyerine model olarak devam etme kararı almıştır.

2011 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılarak  ve birinci olan Yağcı, yakışıklılığıyla yapımcıların dikkatini çekerek kendisine gelen oyunculuk tekliflerini kabul etmiştir. Gelen tekliflerle oyunculuk eğitimi almaya başlayan Barış Yağcı’nın ilk projesi ise 2015 yılında yayınlanan Kocamın Ailesi dizisi olmuştur.

Ufak rollerde figüran olarak yer aldıktan sonra Show Tv ekranlarının popüler dizisi Kiralık Aşk’a Eymen rolüyle dahil olmuştur. 11 bölüm yer aldığı bu diziden ayrıldıktan sonra 2017 yılında Şevkat Yerimdar dizisinde oynamaya başlamıştır. Bora karakteriyle dahil olduğu dizinin ardından ilk sinema filmi Sosyetik Gelin’de yer almıştır.

2018 yılında çekilen bu filmin ardından kendisine açtığı Youtube kanalında aktif olarak videolar paylaşmaya başlamıştır. Be Motivated Be Yoursel isimli, sohbet, spor ve eğlence ağırlıklı içerikler ürettiği bu kanalda sevenleriyle buluşurken 2020 yılında Tv8 ekranlarında başlayan Survivor’da Ünlüler ekibinde yer almak üzere yarışmaya katılmıştır.

Aynı zamanda Barış Murat Yağcı’nın Birce Akalay’ın kuzeni olduğu bilinen bilgiler arasındadır.

Yer Aldığı Projeler

  1. Kocamın Ailesi – 2015
  2. Kiralık Aşk – 2016
  3. Şevkat Yerimdar – 2017
  4. Survivor – 2020

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu