Yerli Erkek Ünlüler

Anıl Berk Baki

Anıl Berk Baki Kimdir?

instagram takipçi hilesi

anil berk baki kimdir 2
Tam adı: Anıl Berk Baki
Doğum tarihi: ??. ??. 1991
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu:  1.8 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sporcu
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Anıl Berk Baki Kimdir? Anıl Berk Baki, sporcudur.

Anıl Berk Baki, 1991 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Aslen Trabzonludur.

Lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde aldı. Bu dönemde yelken sporu ile ilgilendi ve milli takıma girdi. Atletizmde 400m’de İstanbul İkincisi, voleybolda ise 2 yıl şampiyon oldu. Üniversite eğitimin Yeditepe Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişim Bölümü‘nde burslu olarak tamamladı ve 2016 yılında Yeditepe Üniversitesi‘nden mezun oldu.

Yeditepe Üniversitesi’nde okurken yelken sporuna devam etti ve okulun Amerikan futbolu takımına katılarak ertesi yıl Türkiye Futbol Şampiyonası‘nı kazandı. Olimpiyat sınıfından profesyonel yatçılık ve yelkenciliğe geçiş yaparken Amerikan futbolunu bırakmak zorunda kaldı. Böylece Yeditepe Üniversitesi yelken takımını yeniden kurarak 2 yıl kaptanlık yaptı.

Baki, kaptanlığını yaptığı İstanbul Yeditepe Üniversitesi yelken takımıyla ilk yılında Türkiye şampiyonu olma başarısı gösterdi. Aynı yıl Fransa’da düzenlenen üniversiteler arası yarışmada takım ile birlikte ikinci oldu.  Türkiye’nin ilk ve tek Formula catamaran takımı TeamTurx ile yolculuğuna devam ederken CrossFit ile tanıştı.

2016 yılında kaptan ve dümenci olduğu TÜPRAŞ yelken takımında yıl geneli 1 numarası oldu. Bodrumda düzenlenen yarışmada Türkiye birincisi oldu. Yelken sporunun yanı sıra Crossfit antrenörlüğü de yapıyor. 2018 yılında “Survıvor 2018 All Star” yarışmasında katıldı. Gönüllüler takımında Ramazan Kalyoncu, Gizem Kurtulan, Cumali Akgül, Birsen Bekgöz, Nevin Yanıt, Funda Alkayış, Gamze Aksu, Marcus Yiğit, Yağmur Banda ve Ecem Karaağaç ile birlikte yarıştı.

Ünlüler takımında ise Adem KılıçcıHakan HatipoğluHilmi Cem İntepe, Damla Can, Merve AydınMurat CeylanNagihan KaradereNihat DoğanSahra IşıkSema AydemirTurabi Çamkıran ve Ümit Karan yer aldı. Şampiyon Adem Kılıçcı oldu.

Anıl Berk Baki, 15 Ocak 2022 günü TV 8’de yayına başlayacak olan “Survıvor 2022 All Star” kadrosunda.

Ünlüler takımında Çağan Atakan Arslan, Barış Murat Yağcı, Adem Kılıçcı, Elif Yıldırım Gören Mert Öcal,  Aycan Yanaç, Birsen Bekgöz, Furkan Kızılay, Batuhan Karacakaya,  Sema Aydemir, Merve Aydın ve Nagihan Karadere ile beraber yarışacak.

Baki, gönüllüler kadrosunda ise Hikmet Tuğsuz, Gökhan Keser,Sadık Ardahan Uzkanbaş, Ogeday Gişirken, Yasin Obuz, Gizem Kerimoğlu, Evrim Keklik, Berna Keklikler Berkan Karabulut, Seda Aydemir, Nisa Bölükbaşı ve Sude Burcu ile beraber yarışacak.

Gönüllüler takımında yer alan Nisa Bölükbaşı korona virüse yakalandığı için onun yerine gönüllüler takımına Yağmur Banda dahil oldu.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=QmAC8LenyY4

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu