Yerli Erkek Ünlüler

Yasin Obuz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

yasin obuz 1
Tam adı: Yasin Obuz
Doğum tarihi: 21 Kasım 1988
Doğum yeri: Diyarbakır / Türkiye
Boyu: 1.83 m
Ailesi: 
Sevgilisi:
Mesleği: Aşçı
Aktif Yılları: 2017 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi

Hakkında

Yasin Obuz Kimdir? Yasin Obuz, 21 Kasım 1988 tarihinde Diyarbakır‘da dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşta iken ailesi ile beraber Antalya’ya taşınmıştır. Şu anda İstanbul‘da ikamet eden Yasin Obuz‘un ailesi halen Antalya‘da yaşamaktadır. 3 kardeşi bulunan Obuz, çocukluğundan beri sporla yakından ilgilenmektedir. İlk resmi lisansı 1998 senesinde çıkmıştır.

Hem amatör hem de profesyonel olarak futbol oynamıştır. Bunun yanı sıra 2 sene boyunca jimnastik yapmıştır. Voleybol ve Basketbol ile de yakından ilgilenmiştir. Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi‘nde eğitim görmüş ve mezun olmuştur. Bir zamanlar Kıbrıs’ta da ikamet etmiştir. 6 yıl boyunca Kıbrıs‘lı bir arkadaşı ile aynı evde kalmıştır. Bu nedenler şiveşi biraz Kıbrıs’lılara benzemektedir.

Yasin Obuz, üniversite eğitimi aldığı dönemlerde fitness ile ilgilenmeye başlamıştır. Aynı zamanda üniversite dönemlerinde mutfağa da ilgi duymaktadır. Mutfağa ilgi duyduğunu fark ettikten sonra Rusya St. Petersburg‘a yerleşti. Toplam da 20 ülkeyi gezme fırsatı buldu.

2017 senesinde Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşan ve sunuculuğunu Seda Akgül‘ün yaptığı “Kısmetse Olur” isimli evlilik programına katılmıştır. İstanbul‘un Fatih ilçesinde bulunan Sirkeci semtinde “Pilavcı Hırşit” adında bir pilav dükkanı bulunmaktadır. Obuz, 2019 senesinin Ocak ayında TV 8 ekranlarında seyirci ile buluşan ve sunuculuğunu o zamanlar Onur Büyüktopçu‘nun yaptığı “Yemekteyiz” isimli program’a da katılmıştır.

İlginizi çekebilir: Survivor Bütün Sezon Yarışmacıları ve Şampiyonları

Yasin Obuz, daha sonra 2019 senesinin Ağustos ayı gibi TV 8 ekranlarında başlayan ve 2019 yılında 2. sezonu yayınlanan “MasterChef Türkiye 2019” isimli aşçı yarışması’na da katılmıştır. Elemlere hızlı başlayan Obuz, yarışmada başarılı bir performans gösterdi. “MasterChef Türkiye 2019” pogramının jüri kadrosunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya yer almaktadır.

16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu TV 8 kanalında yayınlanmaya başlayan Survivor 2020 kardrosunda da yer almaktadır. Gönüllüler Takımı‘nda yer alan Obuz‘un takım arkadaşları Cemal Can Canseven, Burak Yurdugör, Evrim Keklik, Ceyhun Uzun, Makbule Karabudak, Fatma Günaydın, Tayfun Erdoğan, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı ve Sadık Ardahan Uzkanbaş yer almaktadır.

Ünlüler kadrosunda ise Aycan Yanaç, Şaziye İvegin Üner, Mert Öcal, Uğur Pektaş, Barış Murat Yağcı, Sercan Yıldırım, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut, Parviz Abdullayev, Derya Can Göçen ve Elif Yıldırım Gören yer almaktadır.

Yasin Obuz, 2019 yılının Ocak ayında dünya evine girmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu