Yerli Erkek Ünlüler

Melikşah Altuntaş

instagram takipçi hilesi

meliksah altuntas 15

Tam adı: Melikşah Altuntaş
Doğum tarihi: 1987
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Yönetmen, senarist, sinema yazarı, sunucu
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Melikşah Altuntaş kimdir? Melikşah Altuntaş, 1987 yılında dünyaya gelmiş Türk senarist, yönetmen ve sinema eleştirmenidir. Sinema sektöründe ismini eleştirmenliği ve sinema üzerine yazdığı yazılarla duyuran Altuntaş,  korona virüsünden dolayı karantina döneminde sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden birisi olmuştur.

Altuntaş, ekranlardaki kariyerine 2011 yılındaki Heberler isimli tv programında yaratıcı ekipte yer alarak başlamıştır. 2012 yılında Görünmeyenler isimli ilk sinema filminin yönetmenliğini üstlenmiştir. Filmin senaryosuda takım arkadaşı Caner Özyurtlu’ya aittir.

2016’da yayınlanan “Altınsoylar” isimli dizinin senaristleri arasında yer almıştır. Dizinin başrollerinde Aras Aydın, Ayça Ayşin Turan, Bennu Yıldırımlar, Şebnem Bozoklu oynamıştır.

Ardından 2018 ve 2019 yıllarında yayınlanan “Bu Gece” isimli komedi talk-show’un yaratıcı yazar ekibinde yer almıştır.

Altuntaş, 10 Ocak 2020 tarihinde vizyona giren Biz Böyleyiz isimli sinema filminin de senaryosunu Caner Özyurtlu ile birlikte yazmıştır. Filmin başrollerinde  Berrak Tüzünataç, Engin Öztürk, Şebnem Bozoklu, Meriç Aral, Özge Özpirinçci, Boran Kuzum ve Hümeyra yer almaktadır. Aynı zamada Melikşah Altuntaş, “NeyseNe” isimli YouTube kanalında “Bazı Nefis Filmler” adındaki programı yapmaya başlamıştır.

Uzun süredir “Bant” isimli derginin editörleri arasında yer almaktadır.

Melikşah Altuntaş, son olarak Bartu Küçükçağlayan ile karantina dönemi boyunca Instagram platformunda her gece 00.30 civarlarında açtıkları canlı yayınlarla sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden olmuştur. Mücbir Sebepler adını verdikleri komedi programında magazinsel konularda sohbet ederek ünlülerle birlikte yayın yapmaktadırlar.

Projeleri

  1. Heberler, 2011
  2. Görünmeyenler, 2012
  3. Altınsoylar, 2016
  4. Kirli Çıkı No.2, 2017
  5. Bu Gece, 2018-2019
  6. Geniş Açı, 2019
  7. Biz Böyleyiz, 2020
  8. Mücbir Sebepler, 2020

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=98EvXDPSnQk&t=7s

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu