Yerli Erkek Ünlüler

Mert Yazıcıoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

mert yazicioglu fotograflari 10 e1542038055333
Tam adı: Mert Yazıcıoğlu
Doğum tarihi: 10 Mayıs 1993
Doğum yeri: Denizli / Türkiye
Boyu: 1, 77
Ailesi: Cemile Yazıcıoğlu, Ayhan Yazıcıoğlu
Sevgilisi: …
Mesleği: Dizi ve sinema oyuncusu
Aktif Yılları: 2011’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Mert Yazıcıoğlu kimdir? Günümüzde ekranlarda sürekli gördüğümüz Mert Yazıcıoğlu, 10 Mayıs 1993 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi Cemile Yazıcıoğlu bankacı, babası Ayhan Yazıcıoğlu ise işletmecidir. Bir tane erkek kardeşe sahip olan oyuncu, aslen Denizlili’dir. Fakat annesinin işi dolayısıyla şehir değişikliği yapmışlardır. 25 yaşındaki oyuncu ilk ve ortaokul eğitimini Denizli’de tamamlamıştır.

Liseyi İstanbul’da okuyan yakışıklı oyuncu, üniversiteyi İstanbul Aydın Üniversitesi, İşletme Bölümü‘nde okumuştur. Babası gibi işletmeci olmak isteyen Mert Yazıcıoğlu, bir gün oyuncu bir arkadaşını ziyarete film setine gittiğinde yakışıklılığı ile dikkatleri çekerek yapımcı tarafından teklif almıştır. Böylelikle üniversite eğitimini 2. sınıfta dondurarak oyunculuk hayatına hızlı bir giriş yapmıştır.

Cast 33 ajansı ile anlaşan genç oyuncu, bu mesleğin kendisine daha uygun olduğunu fark ederek bu yolda ilerlemeye karar verdi. Sumru Onat tarafından tanıtılan Yazıcıoğlu, 1 yıl boyunca oyunculuk eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra, “Dedemin İnsanları” filmi ve “Kayıp Şehir” adlı dizide konuk oyuncu olarak rol almış, böylece deneme seviyesini de başarıyla tamamlamıştır.

İlk olarak Fox ekranlarında severek izlediğimiz “Karagül” dizisinde izlediğimiz Mert Yazıcıoğlu, böylelikle ilk dizi oyunculuğu deneyimini yaşamıştır. Bu dizide, “Yaman” karakterini canlandıran genç oyuncu, ana karakterlerden bir tanesini oynayarak kısa sürede çok sevilmiştir. Bu yapımda Ece Uslu, Yavuz Bingöl ve Özlem Conker ve Hilal Altınbilek gibi usta isimlerle çalışma imkanı buldu.

Yakışıklılığı ve oyunculuk alanındaki yeteneği ile geniş bir hayran kitlesine sahip olan Mert Yazıcıoğlu, 2016 yılında yine Fox Tv‘de yayınlanan “Umuda Kelepçe Vurulmaz” adlı dizide rol aldı. Bu dizide de başrol oyuncusu olarak rol alan başarılı oyuncu, kısa sürede yükselişe geçti. Bu dizi ile yıldızı parlayarak kendisinden söz ettirmeyi başardı.

2018 yılında ise günümüzde de devam eden “Bir Litre Gözyaşı” adlı dizide, Miray Daner ile baş rolü paylaşmaktadır. Bu dizide usta oyuncu Sanem Çelik ve Tolga Tekin ile birlikte çalışma imkanı bulundu. Şu an dizideki partneri Miray Daner ile aşk yaşadığı bilinen yakışıklı oyuncu Mert Yazıcıoğlu, git gide ekranların aranılan erkek yüzlerinden olmayı başarmıştır.

Mert Yazıcıoğlu, Sinan karakteriyle 2020 yılında Netflix’de yayınlanan Aşk 101 dizisinde Kubilay AkaAlina Boz, Selahattin Paşalı, İpek Filiz Yazıcı , Müfit Kayacan, Bade İşçil, Tuba Ünsal ve Vedat Ulutaş ile birlikte rol almıştır.

Mert Yazıcıoğlu Filmleri ve Dizileri :

  1. 2020 – Aşk 101 / Sinan (Netflix Dizisi)
  2. 2018 – Bir Litre Gözyaşı / Mahir (Dizi)
  3. 2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi / Korkut (Dizi)
  4. 2016- Umuda Kelepçe Vurulmaz (Dizi)
  5. 2013 – 2014 – Karagül (Dizi)
  6. 2012 – Kayıp Şehir (Dizi)
  7. 2011 – Dedemin İnsanları (Film)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
pinterestneoldugoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu