Film & Dizi Önerisi

Aşk 101 Dizi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

instagram takipçi hilesi

Aşk 101 Dizisinin Konusu Nedir? Aşk 101, 24 Nisan 2020 tarihinde popüler yayın platformu olan Netflix‘te dizi severler ile buluşacak. Dizinin yönetmen koltuğunda Ahmet Katkısız otururken, senaryosunu ise Meriç Acemi kaleme aldı. Peki Aşk 101 dizisinin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? Tüm bu soruların cevabı yazımızda…

ask 101 1

Aşk 101 Dizisinin Konusu

1998 senesinde geçen ve günümüze kadar gelen Aşk 101 dizisi, eğitim hayatlarına devam etmek için sevdikleri bir öğretmenlerinin okuldan ayrılmasına engel olmak için yaptıkları planlar ve 17 yaşında olan bir grup isyankar gencin yaşadıklarını ve yaptıklarını konu almaktadır. Okuldan ayrılmasını istemedikleri öğretmenlerini okulun basketbol koçuna aşık etme çabası içerisine girerler.

Ancak, planı uygulamaya koyduklarında aşkı kendileri keşfetmeye başlarlar. Çıktıkları bu yolda ve uygulamaya çalıştıkları bu planda birbirleri arasında bilmedikleri pek çok ortak yönlerinin olduğunu fark ederler.

Yapımcılığını Ay Yapım‘ın üstlendiği dizide senaryosunu “Ufak Tefek Cinayetler” senaristi Meriç Acemi yazmıştır. Pek çok ünlü ve genç oyuncu kadrosuna sahip olan bu dizi daha başlamadan sadece fragmanı ile bazı tepkileri üzerinde topladı.

Dizide Osman olarak yer alan karakterin LGBT yani eşcinsel olması dizinin fragmanını seyreden dizi severler tarafından tepki ile karşılandı. Diziyi seyreden gençleri, şiddete cinselliğe ve eşcinselliğe teşvik ettiğini savunan dizi severler ikiye bölünmüş durumda.

ask 101 2

Oyuncu Kadrosu

Pınar Deniz (Öğretmen Burcu Karakteri)

Pınar Deniz‘in hayat verdiği öğretmen Burcu, öğrencileri ile iyi geçinen bir öğretmendir. Öğrencileri okul müdüründen korumaktadır. Burcu öğretmenin tayini çıktığını öğrenen bir grup öğrenci Burcu öğretmeni okulda tutmanın arayışı içerisine girerler. Burcu öğretmeni okulun basketbol koçuna aşık etmeye çalışırlar.

ask 101 3

Kaan Urgancıoğlu (Basketbol Koçu Kemal Karakteri)

Kaan Urgancıoğlu‘nun hayat verdiği Basketbol Koçu Kemal karakteri asabi bir tiptir. Ancak okulun genç öğretmenlerinde biridir. Burcu öğretmenin okuldan ayrılmasını istemeyen bir grup öğrenci ise Basketbol Koçu Kemal ile Burcu Öğretmeni birbirlerine aşık etmeye çalışırlar. Eğer ki aşık edemez ve Burcu Öğretmen okuldan ayrılır ise okul müdürü o öğrencileri okuldan atacak.

ask 101 4

Diğer Oyuncular

  1. Kubilay Aka ( Kerem Karakteri)
  2. Alina Boz (Eda Karakteri)
  3. Selahattin Paşalı (Osman Karakteri)
  4. Mert Yazıcıoğlu (Sinan Karakteri)
  5. İpek Filiz Yazıcı (ışık Karakteri)
  6. Müfit Kayacan (Necdet Karakteri)
  7. Bade İşçil
  8. Tuba Ünsal
  9. Vedat Ulutaş

İlk sezonu 8 bölümden oluşacak olan dizi 24 Nisan 2020 tarihinde dizi severler ile buluşacak

Aşk 101 Netflix Resmi Sayfasına Gitmek için TIKLAYIN..!

Aşk 101 Dizisinin Resmi Fragmanı

Kaynak
GoogleNetflix

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu