Yerli Kadın Ünlüler

İpek Filiz Yazıcı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ipek filiz yazici 6
Tam adı: İpek Filiz Yazıcı
Doğum tarihi: 19 Nisan 2001
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.63 m
Eşi: 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

İpek Filiz Yazıcı kimdir? İpek Filiz Yazıcı, 19 Nisan 2001 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncudur. 2016 yılında televizyon dizileriyle ekranlarda kariyerine başlayan genç oyuncu 2020 yılının dikkat çeken en genç oyuncularından olmuştur.

Dizi projelerinden önce ilk olarak reklam filmleriyle kariyerine başlayan İpek Yazıcı, 2016 yılında LC Waikiki markasının yüzü olmuştur. Aynı yıl Babam ve Ailesi isimli dram dizisinde yer almıştır. Ceyda Düvenci ve Bülent İnal’ın başrollerinde yer aldığı bu dizi reyting kurbanı olarak 10 bölümün ardından final yapmıştır.

2017 yılında Blu Tv için hazırlanan 7Yüz isimli mini dizinin Büyük Günahlar bölümünde yer alan İpek Filiz Yazıcı performansıyla ilgi çekmiştir. Aynı yıl Erkan Petekkaya, Songül Öden ve Dolunay Soysert’in başrol oynadığı Kayıtdışı isimli televizyon dizisinde Tuğba Ateş isimli karakteri canlandırmıştır. Mafya konulu bu dizide 4. bölümde iptal olmuştur.

2018 yılında TRT kanalında yayınlanmaya başlayan Elimi Bırakma isimli dizide Ceyda karakteriyle geniş kitleler tarafından tanınmıştır. Bu dizide Alina Boz ve Alp Navruz gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Yazıcı, son olarak 2020 Nisan’da yayınlanan Aşk 101 isimli Netflix için hazırlanan en son Türk yapım olan dizide yer almıştır. Canlandırdığı Işık karakteriyle çoğunlukla olumlu eleştiriler almıştır. Aşk 101 isimli dizide, Alina Boz, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu ve Selahattin Paşalı’yla birlikte başrolde oynamıştır.

Yer Aldığı Diziler

  1. 2020 – Aşk 101 (Işık) (Netflix)
  2. 2018 – Elimi Bırakma (Ceyda) (TV Dizisi)
  3. 2017 – Kayıtdışı (Tuğba) (TV Dizisi)
  4. 2016 – Babam ve Ailesi (TV Dizisi)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=qOC48bkvRpk

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu