Hosting

Alina Boz Kimdir?

Google News

Alina Boz
Tam adı: Alina Boz
Doğum tarihi: 14 Haziran 1998
Doğum yeri: Moskova / Rusya
Boyu: 1.73 m
Ailesi: Olga Boz (Annesi)
Sevgilisi: Mithat Can Özer
Çocuk (ları): 
Mesleği: Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi

Hakkında

Alina Boz Kimdir? Alina Boz, 14 Haziran 1998 tarihinde Rusya’nın başkenti Moskova‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin ismi Olga Boz‘dur. Babası ise Bulgaristan göçmeni olan bir Türk vatandaşıdır. 7 yaşına kadar Moskova‘da yaşamını sürdürmüştür. 2005 senesinde babasının iş hayatı nedeni ile İstanbul‘a taşınmışlardır.

İlkokul eğitimini İstanbul’da almıştır. Türkçe’yi de Türkiye’ye geldikten sonra öğrenmiştir. Ayrıca Türkiye’ye geldikten sonra hem tiyatro hem de dans kurslarına başlamıştır. Havacılık Meslek Lisesi‘nden mezun olmuştur.

Tiyatro eğitimi almaya henüz 9 yaşında iken başlamıştır. Ardından bir oyunculuk ajansına katılmıştır. Reklam ve dergi çekimlerinde yer almıştır. Ata Demirer ile birlikte Avea‘nı reklam filminde oynamıştır.  Hey Girl dergisi ünlü şarkıcı Murat Boz ile birlikte çekim yapmış ve kapak yüzü olmuştur. En merak edilen sorunun cevabı ise Murat Boz ile akraba değildirler. Sadece soyadı benzerliğidir.

Alina Boz, 1 Aralık 2013 ve 16 Şubat 2014 tarihleri arasında ATV ekranlarında seyirci ile buluşan “Cesur Hemşire” isimli dizide oynamıştır. Alina Boz’a bu dizide Şebnem Bozoklu, Yeliz Şar, Hakan Yılmaz, Tuluğ Çizgen, Çağlar Çorumlu ve Sezai Aydın eşlik etmiştir.

1 Aralık 2014 tarihinde Star TV ekranlarında seyirci ile buluşmaya başlayan Paramparça isimli dizide de yer almıştır. Boz’a bu dizide Erkan Petekkaya, Nurgül Yeşilçay, Burak Tozkoparan, Ebru Özkan, Nuesel Köse, Cemal Hünal, Ahu Yağtu ve Civan Canova eşlik etmiştir.

Alina Boz, 2016 senesinde senaryosunu Emrah Kaman ve abisi Murat Emre Kaman‘ın beraber kaleme aldığı Kaçma Birader isimli sinema filminde Melek Baykal, Cihan Ercan, Zafer Algöz, Nursel Köse, Algı Eke, Nejat Uygur II ve Necip Memeli gibi isimler ile birlikte rol almıştır.

Genç ve güzel oyuncu Boz, usta sanatçı Sezen Aksu‘nun oğlu Mithat Can Özer ile aşk yaşamaktadır. Alina Boz şu anda TRT 1 ekranlarında yayınlanan Elimi Bırakma isimli dizide Alp Navruz, Dolunay Soysert, Ebru Aykaç, Burak Tamdoğan ve Gökçe Yenerdağ ile beraber rol almaktadır.

Güncelleme 7.9.2020 : Alina Boz, Aşk 101 Dizisi Setinde ekipten birçok isimle birlikte, koronavirüsüne yakalandı. Hakkındaki Güncel Haber

Alina Boz Rol Aldığı Dizi ve Filmler
  1. 2018 – Elimi Bırakma (Azra) (Dizi)
  2. 2017 – Sevda’nın Bahçesi (Defne) (Dizi)
  3. 2017 – Bölük (Film)
  4. 2017 – Vatanım Sensin – 2. Sezon (Anastasia) (Dizi)
  5. 2016 – Kaçma Birader (Melis) (Film)
  6. 2014 – 2016 – Paramparça (Hazal) (Dizi)
  7. 2013 – Cesur Hemşire (Canan) (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir