Yerli Erkek Ünlüler

Umut Evirgen Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Umut Evirgen
Tam adı: Umut Evirgen
Doğum tarihi: 26 Şubat 1990
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: Balık
Ailesi: 
Eşi: Alina Boz (e. 2 Aralık 2023)
Mesleği: Yönetmen, Senarist
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Umut Evirgen Kimdir? Umut Evirgen, yönetmen ve senaristtir.

Umut Evirgen, 26 Şubat 1990 günü İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.

Üniversite eğitimini New York’ta yer alan Berkeley College Üniversitesi İşletme Bölümü‘nde bitirdi. Yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema TV bölümünde tamamladı.

İlk kısa metraj filmi olan “Yemek Öldürür” filmi ile Edmonton Film Festivali ya da bir diğer adı ile Oscar Qualifying başta olmak üzere pek çok festivale katıldı. Short to the Point ve ClujShorts festivallerinde “En İyi Kurgu”, Malatya Film Festivali‘nde ise “Jüri Özel Ödülü“ne layık görüldü.

İlginizi çekebilir: Alina Boz Kimdir?

Kaleme aldığı yapımların hayata geçmesi için 2019 senesinde Set Sanat Prodüksiyon isimli bir şirket kurdu. İlk uzun metrajlı filmi “Ben Bir Denizim” isimli filmi yazıp yönetti. Filmde Serkan Keskin, Gürberk Polat, Celil Nalçakan ve Sitare Akbaş gibi isimler rol aldı.

“Ben Bir Denizim” filmi, Cinequest Film Festivali, Crystal Palace Uluslararası Film Festivali, Rhode Island Film Festivali ve Edmonton Film Festivali‘ne davetli olarak katıldı. Aynı zamanda Adana Altın Koza Film Festivali’nde ilk kez gösterildi. BuradaTürkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü. Uluslararası prömiyerini ise Cottbus Film Festivali’nde yaptı.

Umut Evirgen, aynı yıl karantinada olanları konu alan “Dünyanın En Hafif Filmi” isimli yapımı hem yönetti hem de senaryosunu yazdı. Feride Çiçekoğlu ile birlikte kaleme aldığı yeni uzun metrajlı filmi “Anasının Kuzusu” yapımı Ankara Film Festivali proje geliştirme platformuna seçildi. Bir dönem Melisa Şenolsun ile bir birliktelik yaşadı.

Son olarak, “Kimya” filminin yönetmeni ve senaristliğini yapan Evirgen, filmin başrolünde eski aşkı Melisa Şenolsun‘u oynattı. Bir dönem Tuba Büyüküstün ile de bir birliktelik yaşadı.

Evirgen, oyuncu Alina Boz ile 2 Aralık 2023 tarihinden dünya evine girdi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu