Yerli Erkek Ünlüler

Dursun Özbek Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Dursun Özbek
Tam adı:
Dursun Özbek
Doğum tarihi: ??. ??. 1950
Doğum yeri: Şebinkarahisar, Giresun, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: 
Ailesi: Hasan Özbek (Babası), Mehmet Özbek (Kardeşi)
Eşi: Mesude Özbek
Çocuk (ları): Gökhan Özbek, Neslihan Özbek
Mesleği: İş İnsanı, Yönetici
Aktif Yılları: 1970’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Dursun Özbek Kimdir? Dursun Özbek, iş insanı ve yöneticidir.

Dursun Özbek, 1950 senesinde Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Henüz 13 yaşında iken babasını kaybetti.

İlkokul eğitimini bitirdikten sonra İstanbul’a gitti. 1969 senesinde Galatasaray Lisesi’nde mezun oldu.

Galatasaray Lisesi’nden ayrıldıktan sonra İsviçre’de yer alan Lozan Ekol Politeknik‘e başvurdu. Eğitimi için ayda 500 frang yeterli idi. Ancak Ankara’da o dönem büyük bir devalüasyon meydana gelir ve Türk Lirası %70 oranında değer kaybeder.

İlginizi çekebilir: Erden Timur Kimdir?

Bu olay onun kaderi olur. İngilizce ve Fransızca öğrenmek için ODTÜ’ye girer. Öğrenci yurdunun işgali ile 1,5 ay otelde kalır ve sonunda İstanbul’a dönmeye karar verir. İTÜ’ye kaydolur ve makine mühendisliği okumaya başlar. 1974 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olur. Üniversite takımında ve amatör 1. ligi’nde futbol oynamıştır.

Dursun Özbek, 1972 senesinde otomotiv sektöründe çalışmaya başladı. Kardeşi Mehmet Özbek ile Taksim Talimhane’de 6 metrekarelik bir dükkanda yedek parça işine girdi. 1988 senesinden itibaren İstanbul’da Nippon ve Point otel zincirleri ve Antalya’da Kimeros ve Mabiche otelleri ile turizm sektörünün yatırımcısı ve işletmecisi olarak iş hayatına devam ediyor.

Özbek, 2011 senesinde Galatasaray başkanı Ünal Aysal’ın ekibinde yer aldı. Ancak kısa bir süre sonra kendi isteğiyle ayrıldı. Duygun Yarsuvat, 25 Ekim 2014 tarihinde Galatasaray Başkanı seçildikten sonra Galatasaray SK Yönetim Kurulu’na seçilmiş ve Başkan Yardımcısı olmuştur.

İlginizi çekebilir: Duygun Yarsuvat

Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçimi Genel Kurulu’nda 23 Mayıs 2015 günü yapılan seçimde, eski başkan Duygun Yarsuvatın desteklediği Özbek, Galatasaray’ın 36. Başkanı seçildi. 9 Aralık 1986 günü kendisi ile aynı adı taşıyan Galatasaray oyuncusu yeğeni Dursun Özbek, antrenmanda geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

23 Mayıs 2015 günü düzenlediği toplantıda Başkanlık için bazı vaatlerde bulundu. Bu vaatler şunlardır;

  • Otel Projesi (Yıllık 5 milyon dolar gelir ile)
  • Hamza Hamzaoğlu ile devam etme
  • İki senede borçlardan kurtulma
  • Şampiyonlar liginden şampiyonluk
  • Problemlerden ve kavgalardan uzak durma
  • Galatasaray’ın satılmaması (O dönemde Galatasaray’ı Rusların satın alacağı konuşuluyordu.)

20 Ocak 2018 günü Galatasaray Lisesi’nde yapılan Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu’nda Mustafa Cengiz 1703, Dursun Aydın Özbek ise 1623 oy aldı. Böylece Mustafa Cengiz, Galatasaray spor kulübünün 37. Başkanı seçildi.

4-11 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Galatasaray Başkanlık seçimlerinde tekrardan aday olacağı iddia edildi.

GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2024 günü Galatasaray Başkanlık seçimleri yapıldı. Seçimlerde Dursun Özbek ile Süheyl Batum yarıştı. Yapılan seçimler sonrasında Dursun Özbek 3.343 oy, Süheyl Batum ise 955 oy aldı. Bu sonuçlar ile Dursun Özbek tekrardan başkan oldu.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu