Yerli Erkek Ünlüler

Mustafa Cengiz

instagram takipçi hilesi

mustafa cengiz 10

Tam adı: Mustafa Cengiz
Doğum tarihi: 25.12.1949
Doğum yeri: Gaziantep/Nizip
Burcu: Kova
Eşi: Hayat Cengiz
Çocukları: Serkan Cengiz
Mesleği: İş Adamı, Yönetici
Aktif Yılları: 1990 yılından bu yana.

imdb-logo

Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Mustafa Cengiz, 20 Ocak 2018 tarihinden bu yana Galatasaray Spor Kulübü’nün 37. Başkanı olarak seçilmiş ve görevini sürdürmektedir.

Mustafa Cengiz, 25 Aralık 1949 tarihinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. İlkokul ve ortaokulu Nizip’te okumasının ardından lise öğrenimini merkezde yer alan Gaziantep Lisesi’nde tamamlamıştır. Sonrasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden başarıyla mezun olmuştur.

Mustafa Cengiz, Köy-Koop Merkez Birliği’nin kurucu uzmanı olarak ve özellikle de dış ticaret oluşumunda görev almıştır. Sonrasında Yerel Yönetimlerde ve İçişleri Bakanlığı bünyesindeki 670 Belediye’nin merkez iktisadi kuruluşu olan TANSA’nın (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak 3 dönem boyunca hükümet ile ortak çalışma yürütmüştür.

Mustafa Cengiz, iktisadi yaşama Belediyelerin kamu yararına olumlu fiyat ve ürün düzenlemesi olarak kurulmuş olan TANSA’da henüz 28 yaşındayken o dönem Kamunun en genç genel müdür unvanını elinde bulundurmaktadır.

12 Eylül Darbesinin ardından kamu’dan ayrılarak özel sektörün dış ticaret alanında Arapça’yı da öğrenmiş olduğu Ortadoğu ülkelerinde yoğun bir şekilde çalışmıştır. 1990 yılından beri akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile boy göstermektedir.

Petrol Sektöründe TAGBİS (Türkiye Akaryakıt Bayileri ve Gaz İşverenler Sendikası Genel Başkanlığı) ve İTO Petrol meslek komitelerinin sektör temsilciğinde bulunmuştur.

Galatasaray Spor Kulübü’nün Tüzük Tadil Komisyon üyesi olarak, tüzüğün günümüz dünyası koşullarına uygun hale gelmesi için Galatasaray Divan Kurulu tarafı ile görevlendirilerek komisyon olarak Tüzük Tadil çalışmalarına devam etmekte olan Mustafa Cengiz ileri derecede Arapça, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Mustafa Cengiz yaşamını Hayat Cengiz ile birleştirmiş olup evliliklerinden Serkan Cengiz adında bir oğlu dünyaya gelmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü’nün 20 Ocak 2018 tarihinde Galatasaray Lisesi’nde gerçekleşmiş olan olağanüstü seçimli kongresinde 37. başkan olarak mazbatasını almıştır. Seçime girildiği sırada mevcut başkan Dursun Aydın Özbek 1623 oy alırken Mustafa Cengiz 1703 oy ile Galatasaray Spor Kulübü’nün 37. Başkanı seçilmiştir.

Mustafa Cengiz, 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılmış olan ve Dursun Aydın Özbek’in seçilmiş olduğu başkanlık seçimlerinde de adaylığını koymuş ancak seçilememişti.

26 Mayıs 2018 tarihinde Galatasaray Lisesi’nde yapılmış olan olağanüstü seçimli genel seçimde Mustafa Cengiz yeniden başkan seçilmiştir.

23 Mart 2019 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Galatasaray Spor Kulübü Mali Kongresi’nde Mustafa Cengiz ve beraberindeki yönetim kurulu Mali yönden ibra edilirken İdari anlamda idari edilmeyerek kongreden seçim kararı çıkmıştır.

Galatasaray Spor Kulübü başkanı Mustafa Cengiz ibra edilmemesi konusu ile ilgili mahkeme yolunu tercih edebilir anca kulübün tüzüğüne göre söz konusu yönetimin 30 gün içinde seçimli kongre kararı alması gerekmektedir.

Videoları

Mustafa Cengiz: “Yoldan geçerken tesadüfen başkan olduk”

https://www.youtube.com/watch?v=RLr2H3129tU

Mustafa Cengiz: “Gece rüyalarımda bile Galatasaray’ın borçlarını ödüyorum”

https://www.youtube.com/watch?v=EFbtUunMxEE

Mustafa Cengiz ;Transfer yapmıyorum diye hanım benimle konuşmuyor

https://www.youtube.com/watch?v=-2EdL8UM_M8

Başkan Mustafa Cengiz’in seçim röportajı -3

CANLI – Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, soruları yanıtlıyor

Fotoğrafları

 

Kaynak
biyografiinfo.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu