Yerli Erkek Ünlüler

Erden Timur Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Erden Timur
Tam adı: 
Erden Timur
Doğum tarihi: 16 Kasım 1981
Doğum yeri: Mersin, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: Akrep
Ailesi: 
Eşi: Emine Timur
Çocuk (ları): Ala Bade, Yusuf Kenan
Mesleği: Avukat, İş İnsanı
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Erden Timur Kimdir? Erden Timur, avukat ve iş insanıdır.

Erden Timur, 16 Kasım 1981 günü Mersin’de dünyaya gözlerini açtı.

Lise eğitimini Tarsus Amerikan Koleji‘nde, üniversite eğitimini ise 2005 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde tamamladı. Daha sonra London School of Economics‘te ekonomi üzerine eğitim aldı.

2010 senesinde temellerini attığı Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. ile kariyerine başladı.  Oluşturduğu Foldhome ve Foldoffice konseptleri ile sektöre pek çok ilke imza atan Timur, geçtiğimiz yıl Nef markalı konut sektöründe ciro, satış ve teslimatlarda üç ayrı rekora imza attı. Geçtiğimiz yıllarda 1.950 konut satışı yapan şirket, son iki yılda 1.5 milyar lira ciro elde etti.

Son 2 senede de 3.850 konut teslim etti. Bu rakamlara göre Nef, dört yıl üst üste konut satışlarında sektör lideri oldu. Nef CEO’su Timur’un serveti de 50 milyon dolar artarak 450 milyon dolara yükseldi. Nef geçen yıl Galatasaray’ın ana sponsoru olarak gündeme gelmişti.

Nef CEO’su Erden Timur, en zengin 100 Türk’ü listeleyen Forbes 100 listesindeki en genç erkek milyarderler arasında yer aldı. Aynı zamanda Mersin’in listedeki tek iş insanı. Forbes dergisinin yayınladığı “Türkiye’nin En Zengin 100 İş İnsanı” listesi, şehirler arası rekabete sahne olurken, listenin en zengini ise İstanbul’dan çıktı. Akdeniz Ekonomi Forumu’na ev sahipliği yapmış olan Mersin’den listeye sadece Timur girdi. 2020 verilerine göre 400 milyon dolar serveti bulunuyor.

Erden Timur, koyu bir Galatasaray taraftarıdır. Galatasaray’a sponsorluklar ve destekler ile birlikte 1 Milyar ₺’ye yakın maddi destekte bulunmuştur. Radamel Falcao ve Emre Akbaba‘nın transferinde maddi destek verdi. Stadyum isim sponsorluğunu da aldı.

11 Haziran 2022 günü yapılan Galatasaray başkanlık seçimlerinde Dursun Özbek‘in listesinde yer aldı. Seçimde Dursun Özbek, rakibi Eşref Hamamcıoğlu‘nun mağlup etti ve Galatasaray’ın yeni başkanı oldu.

İlginizi çekebilirDursun Özbek Kimdir?

Galatasaray taraftarının büyük sevgisi kazanan Timur, Dursun Özbek‘in seçimleri kazanmasında kilit rol oynadı. Pek çok yorumcuya göre Dursun Özbek‘in seçimleri kazanmasından başrolün Erden Timur olduğunu söyledi. Seçimlerden sonra açıklama yapan Timur, mevcut takım iskeletini koruyarak gerekli takviyeleri yapacaklarını söyledi. Galatasaray taraftarı da şimdiden heyecanlı bir şekilde yeni yönetimin ne yapacaklarını beklemeye başladı. Galatasaray taraftar oluşumu Ultraslan’da yaptığı açıklamada yeni yönetimi tebrik ederek, verilen sözlerin ve vaatlerin yerine getirilmesinin beklendiğini belirtti.

Timur, eski sınıf arkadaşı Emine Timur ile dünya evine girdi. Bu evliliklerinden Ala Bade ve Yusuf Kenan isminde iki çocuğu dünyaya geldi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu