Yerli Erkek Ünlüler

Eşref Hamamcıoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Eşref Hamamcıoğlu
Tam adı: 
Eşref Hamamcıoğlu
Doğum tarihi: 7 Mart 1954
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: Balık
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 1970’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Eşref Hamamcıoğlu Kimdir? Eşref Hamamcıoğlu, iş insanıdır.

Eşref Hamamcıoğlu, 7 Mart 1954 günü İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.

Lise eğitimini Galatasaray Lisesi‘nde tamamladıktan sonra, Paris’te yer alan Sorbonnenda’da İktisat üzerine eğitim aldı.

1981 ve 1992 seneleri arasında Tefken Holding’de Operasyon Direktörü olarak görev yaptı. 1992 senesinde 2001 senesine kadar başkanlık ve CEO görevlerini yürüttüğü Sodexo Türkiye’yi kurdu. 2012 senesinin Ocak ayına kadar Yönetim Kurulu Danışmanlığı yaptı.

Hamamcıoğlu liderliğinde Sodexo’nun toplam yıllık cirosu 105 milyon Euro’ya, yani sektörün %20’sine kadar ulaştı. Zirvede yerini alan Sodexo-Türkiye, Türkiye’de her gün 150.000’den fazla kişiye hizmet vererek 5.600 çalışanıyla sektör rekoru kırdı.

Sodexo’da bulunduğu süre içerisinde hizmet sektörü için kalite standartları oluşturarak, bir hizmet firmasının ilk kez ISO belgesi almasını sağlayarak, tedarikçilerini sürdürülebilirlik konusunda eğiterek ve denetleyerek ve dış kaynak kullanımına başlayarak Türk hizmet sektörünün gelişimine öncülük etmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri, Bakanlıklar, Üniversiteler, Tatil Köyleri, Hastaneler ve Offshore Petrol Platformları gibi çeşitli sektörlerde hizmet vermiştir.

Hamamcıoğlu, günümüzde pek çok şirketin felsefesinde yer alan ve sektörde “Öncü” unvanına layık görülen “kurumsal catering”, “çoklu hizmet” ve “entegre tesis yönetimi” gibi terimleri türetmesiyle tanınmaktadır. Sodexo Türkiye’den ayrıldıktan 1 sene sonra UP Hizmet’i kurdu.

1994 ve 1998 seneleri arasında Anıl Büyükeroğlu ve Duygun Yarsuvat başkanlığında Galatasaray Mezunlar Evi Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü. TÜSİAD, Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, YASED ve DEİK gibi görevleri de yürütüyor. Galatasaray Spor Kulübü‘nde de pek çok görevlerde bulundu.

Eşref Hamamcıoğlu, 8 Nisan 2021 günü yapılan Galatasaray başkanlık seçimlerinde aday oldu. 1500 oy alarak 2. oldu. Başkanlık koltuğuna Burak Elmas geldi. 30 Nisan 2022 günü yapılacak olan ve sonradan iptal edilen başkanlık seçimlerine tekrardan aday oldu.

Hamamcıoğlu, 11 Haziran 2022 günü yapılan başkanlık seçiminde rakibi Dursun Özbeke karşı 135 oy farkla mağlup ayrıldı. Böylece Galatasaray’ın yeni başkanı Dursun Özbek oldu.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu