Burak Elmas

Burak Elmas Kimdir?

instagram takipçi hilesi

burak elmas 1
Tam adı: Burak Elmas
Doğum tarihi: 19 Mart 1974
Doğum yeri: Şişli, İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: Balık
Ailesi: Sezgin Elmas (Babası), Saniye Elmas (Annesi)
Eşi: Yelda Süren
Çocuk (ları): Raif Elmas, Leyla Elmas
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Burak Elmas Kimdir? Burak Elmas, iş insanıdır. 19 Haziran 2021 günü yapılan seçimler sonrasında 38. Galatasaray Başkanı seçildi.

Burak Elmas, 19 Mart 1974 tarihinde İstanbul’un Şişli ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Annesinin adı Saniye Elmas, babasının adı ise Sezgin Elmas‘tır. Aslen Giresunludurlar.

Lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise University of Denver’de Finans ve Pazarlama Bölümü‘nde tamamlamıştır.

İş kariyerine hızlı tüketim ürünlerinden bir tanesinin distribütörlüğünü yaparak başladı. Aile şirketinin yanı sıra pek çok şirkette de görev yaptı. 2008 yılında Godiva Invesment isimli bir şirketin CEO’luğunu yürüttü. Daha sonra Yıldız Group‘ta Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ifa etti. Kariyeri boyunca pek çok ortak girişimde bulundu. Üst mercilerde yöneticilik yaptı. Çin ve Amerika gibi ülkelerde görevler icra etti. 2020 yılında yürüttüğü tüm görevlerden ayrıldı.

Galatasaray kariyeri ise 1997 yılında başladı. Henüz 23 yaşında iken Galatasaray PAF Takımı‘nın sorumlusu olarak görev yaptı. 1998, 2000 ve 2002 yıllarında 3 dönem boyunca Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Görev yaptığı süre içerinde Galatasaray, UEFA ve Süper Kupayı kazandı.

Elmas, Mustafa Cengiz yönetiminin birinci döneminde Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Elmas, eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren‘in kızı Yelda Süren ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Raif Elmas ve Leyla Elmas isminde iki çocuğu dünyaya geldi.

Burak Elmas, 2 Mart 2021 günü Galatasaray Başkan Adayı olduğunu açıkladı. 19 Haziran 2021 günü Galatasaray Lisesi‘nde yapılan seçim sonucunda Galatasaray’ın 38. başkanı seçildi.

Başkan adayı olan Metin Öztürk 893, İbrahim Özdemir 92, Eşref Hamamcıoğlu 1500, Burak Elmas 1541, Mehmet Yiğit Şardan ise 679 oy aldı. Elmas, 2021 – 2024 yılları arasında olmak üzere 3 yıl Galatasaray Başkanlığı yapacak.

Burak Elmas’ın Listesinde Yer Alan İsimler

Asil

 1. Ali Polat Bengiserp
 2. Mehmet Remzi Sanver
 3. Başak Karaca
 4. Bikem Ardakoç Kanık
 5. Turhan Özen
 6. Burçak Emre Zorlu
 7. Şükrü Köksal Ünlü
 8. Mustafa Özgür Kalelioğlu
 9. Rezan Epözdemir
 10. Özgür Işıtan Gün

Yedek

 1. İbrahim Reha Keskin
 2. Selim Sefada
 3. Abdulvahap Gazi Tanrıverdi
 4. Mehmet Polat Kalafatoğlu
 5. Ahmet Ozan Şener

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu