Yerli Erkek Ünlüler

Hamza Dağ Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hamza dag kimdir 9
Tam adı
: Hamza Dağ
Doğum tarihi: 1 Mart 1980
Doğum yeri: Demirci, Manisa, Türkiye
Burcu: Balık
Ailesi: Resul Dağ (Babası)
Eşi: Zeynep Dağ
Çocuk(ları): 4 çocuğu var.
Mesleği: Avukat, Milletvekili
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  facebook-sayfasi  twitter-hesabi tiktok

Hakkında

Hamza Dağ Kimdir? Hamza Dağ, avukat ve milletvekilidir.

Hamza Dağ Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Hamza Dağ, 1 Mart 1980 Manisa’nın Demirci ileçesinde dünyaya gözlerini açtı.

Hamza Dağ Eğitimi

İlkokul eğitimini Demirci Makine Kimya İlköğretim Okulu’nda başladı. İlkokul 3. sınıfta iken Babasının tayini Kütahya’nın Simav ilçesine çıkması sebebi ile ilkokul eğitimini Simav Atatürk İlkokulu’nda bitirdi. Ortaokul ve lise eğitimini Sİmav İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında üniversite sınavlarına hazırlandı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı.

Hamza Dağ Kariyeri

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra iş bulmamadı. Recep Tayyip Erdoğan‘ın hapis yattığı dönemde aynı cezaevinin karşısında yer alan kışlada kısa dönem olarak vatani görevini yaptıktan sonra avukat Mehmet Girgin’in yanında avukatlık yapmaya başladı. 2004 yılında Özgür Esmeray ve Hasan Karaduman ile birlikte büro açtı.

İlginizi çekebilir: Recep Tayyip Erdoğan

2007 yılında Ak Parti Gençlik Kolları’na girdi. 3 Şubat 2008 günü Gençlik Kolları Başkanı oldu. Genel Merkez’den gelen talimat ile Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan istifa etti ve milletvekili adayı oldu.

İzmir’in TBMM’deki temsilcisi olarak 2011 ile 2023 arasında dört dönem boyunca görev yaptı. Bu süre zarfında, İzmir’in ihtiyaçlarını ve taleplerini parlamentoda dile getirdi. Milletvekili olarak, İzmir’in çeşitli konulardaki temsilini üstlendi ve bu süre zarfında edindiği deneyimlerle İzmir’i daha iyi bir geleceğe yönelmesine katkı sağlamaya çalıştı.

AK Parti’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine 2014 yılında atandı. 2017 yılında AR-GE ve Eğitim’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Bu görevde, partinin AR-GE faaliyetlerini yönlendirerek, eğitim alanındaki politikalarını geliştirilmesine katkı sağladı. 2021 yılı itibarıyla, tanıtım ve medya faaliyetlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

Aslen Manisa’lı olan Hamza Dağ, eğitim hayatını İzmir’de gördü ve mesleğe bu kentte ilk adımını attı. Evliliğini de burada gerçekleştirdi. Siyasi kariyerine İzmir’de başladı. Verdiği bir röportajda İzmir’in kurtuluşunun sembolü olarak, bu şehrin her köşesini iyi tanıdığını ve buranın bir evladı olarak gurur duyduğunu dile getirdi.

İlginizi çekebilir: Murat Kurum Kimdir?

Aynı zamanda İzmir’in karşılaştığı sorunları ve bu sorunların çözüm yollarını çok iyi bildiğini, hükümetin İzmir’e yönelik yatırımları ve projelerinin gerçekleştirilmesinde aktif bir rol oynadığını da belirtti. Siyasi kariyeri boyunca, yerel yönetimler konusunda parti veya kişi ayrımı yapmaksızın, İzmir’in menfaatine olacak şekilde her türlü talebi dikkate alıp desteklemeye çabaladığının da altını çizdi.

31 Mart 2024 günü yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Hamza Dağ, Ak Parti’nin en genç belediye başkanı adayı oldu.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu