Yerli Kadın Ünlüler

Melisa Şenolsun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

melisa şenolsun12
Tam adı: Melisa Şenolsun
Doğum tarihi: 24 Eylül 1996
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu: 1,70 m
Ailesi: Efecan Şenolsun (Kardeşi)
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2015’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Melisa Şenolsun Kimdir? Melisa Şenolsun, 1996 yılında İzmir‘de dünyaya geldi. 2015’ten beri aktif olarak oyunculuk yapmaktadır. Sanatsever İzmirli bir ailenin kızıdır. Babası gümrük müşaviri annesi ev hanımıdır. Bir ablası ve Efecan isminde kendisi gibi oyuncu olan bir erkek kardeşi vardır.

Liseyi İzmir Gelişim Koleji Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Liseyi okurken Uğur Mumcu Bornova Devlet Tiyatrosu‘nda da çalışmıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne girmiştir. Oyunculuk yapmaya tiyatro sahnelerinden başlayıp konservatuar ile kendisini tamamen geliştirmiştir.

Yeni nesil genç oyuncular arasında en başarılı dizilerde boy göstermiş oyunculardan biridir. Televizyon kariyerine 2015 yılında yayınlanan Amerikan uyarlaması olan dizi ‘Tatlı Küçük Yalancılar’ın kadrosunda yer alarak başlamıştır.

2015 yılında Metin Balekoğlu’nun yönetmenliğinde çekilen ve çok ses getiren popüler dizi Kiralık Aşk’ın kadrosuna dahil olmuştur. Burada canlandırdığı ‘Sude’ karakteriyle dikkatleri çekmiş ve kariyeri için bundan sonrasına önemli bir kapı açmıştır.

2016 yılında Burak Sağyaşar imzalı Fox’ta yayınlanan Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizide oynayan Melisa Şenolsun , Mert Yazıcıoğlu ile başrolü paylaşmıştır. Yine aynı zamanlarda 2016 yılında ‘Quills-Tüy Kalemler’ isimli tiyatro oyununda yer almıştır. Bu oyunda Erdal Beşikçioğlu ile birlikte çalışmıştır.

2017 yılında yönetmenliğini Nihat Durak’ın yaptığı, Çetin Tekindor ve Berker Güven ile başrollerini paylaştığı ‘Babam’ adlı sinema filminde yer almıştır.

2017 yılındaki başarısından dolayı da Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni‘nde ‘Yılın Yıldızı Parlayanlar’ ödülünü alan üç kızdan biri Melisa Şenolsun olmuştur.

2018 yılında Nefes Nefese isimli dizide başrol oynamıştır. Kadrosunda Şükrü Özyıldız ve Uğur Yücel’in de bulunduğu dizi 10 bölüm sürmüştür.

2017‘den beri Maybelline New York Türkiye‘nin yüzlerinden biri olan Melisa Şenolsun youtube kanalında ve moda haftalarında boy göstermektedir.

2020 yılı için hem dizi hem film projeleri olduğu bilinmektedir. 2020’de kendisini Netflix’in ikinci türk dizisi olan ‘Atiye‘ adlı yapımda rol alacağı duyuruldu. Aynı zamanda şu anlık ismi ‘Güzelliğin Portresi‘ olan gerilim türü sinema filminde Burçin Terzioğlu, Birkan Sokullu ve Serkan Keskin gibi isimlerle yer alcağı biliniyor.

Birçok marka ile işbirliği yapan Melisa Şenolsun‘u daha birçok projeyle televizyonda göreceğimize eminiz.

Atiye’nin 2. Sezonunda da en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Atiye 2. sezonu ile yayında!

Oyunculuk

  1.  2015 – Tatlı Küçük Yalancılar – (Dizi)
  2. 2015 – Kiralık Aşk – (Dizi)
  3. 2016 – Umuda Kelepçe Vurulmaz (Dizi)
  4. 2016 – Quills – Tüy Kalemler – Tiyatro, Tatbikat Sahnesi
  5. 2017 – Babam – Sinema Filmi
  6. 2018 – Nefes Nefese – (Dizi)
  7. 2019 – Atiye – (Dizi)
  8. 2020- Atiye 2. sezon

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu