Yerli Erkek Ünlüler

Kubilay Aka

Kubilay Aka kimdir?

instagram takipçi hilesi

kubilay aka 2

Tam adı: Kubilay Aka
Doğum tarihi: 5 Mayıs 1995
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.83 m
Ailesi: –
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana

imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Kubilay Aka kimdir? Kubilay Aka, 5 Mayıs 1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yeni nesilin başarılı Türk oyuncularındandır.

İstanbul doğumlu genç oyuncu, üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Havaalanı Yönetimi mezunu olan Kubilay Aka, mezun olduktan sonra Muğla’da yaşamaya ve çalışmaya başlamıştır. Muğla’da özel bir hava alanından çalışıyorken tesadüfen bir gün keşfedilir.

Hava alanında çalıştığı bir gün Ufuk Ergin ve Ozan Doğulu‘nun uçuş işlemlerini gerçekleştirdiği zaman yaka kartına bakarak isminden Kubilay Aka’nın Instagram adresinden kendisine ulaşmışlardır. Bu şekilde şans eseri Vatanım Sensin dizisinin deneme çekimlerine çağrılır ve oyuncu seçmelerine katılır.

Kubilay Aka, aldığı bu oyunculuk teklifiyle hayatını ve kariyerini değiştirmeyi kabul ederek ilk projesi olacak Vatanım Sensin dizisinde yer alır. 2016 yılı yapımı olan İzmir’in işgal yıllarını anlatan tarihi-kurgu dizisinde Ali Kemal isimli karaktere can vererek televizyon hayatına başlar. Vatanım Sensin dizisinde Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Onur Saylak, Boran Kuzum, Pınar Deniz ve Miray Daner gibi başarılı isimlerle birlikte çalışmıştır.

Bir yandan da oyunculuğunu geliştirmek üzere eğitim almaya başlayan Kubilay Aka, Vatanım Sensin dizisinde başarılı bir performans sergiler. Dizi sayesinde büyük bir hayran kitlesine sahip olur.

Vatanım Sensin’in sonlarına doğru diziden ayrılarak yeni sezonda Ay Yapım imzalı Çukur isimli fenomen dizide Celasun karakterine can vermeye başlar. 2017 yılında başlayan Çukur dizisinde Aras Bulut İynemli, Ercan Kesal, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan ve Rıza Kocaoğlu dizi önemli isimlerle birlikte çalışır. Dizi 2020 sezonunda halen devam etmektedir.

2018 yılının son aylarında ‘Aşk Bu Mu?’ isimli ilk sinema filminde yer alarak başrol deneyimini yaşar. Filmde kendisine eşlik eden oyuncu partneri ise Afra Saraçoğlu’dur. Aynı yıl Cem Yılmaz’ın Arif V 216 filminde Yakışıklı isimli kod adıyla konuk oyuncu olarak yer alır.

2019 yılında çekimleri tamamlanan ve izleyiciyle 2020’de kavuşması beklenen Netflix’in türk yapımı dizilerinden biri olan ‘Aşk 101’ isimli dizide Kerem karakteriyle başrolde yer almıştır.

Yer Aldığı Dizi ve Filmler

  1. 2016 – Vatanım Sensin
  2. 2017 – Çukur
  3. 2018 – Aşk Bu mu?
  4. 2018 – Arif v 216
  5. 2021- Cam Tavanlar / Cem (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu