Film & Dizi Önerisi

Dedemin İnsanları Filmi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Dedemin İnsanları filmi yönetmen koltuğunda Çağan Irmak oturuyor. 2011 yapımı olan film, Hümeyra ve Çetin Tekindor yönetmenliğinde seyircisiyle buluşuyor. Ayrıca film, Çağan Irmak’ın kendi çocukluğunu aktarır.

Dedemin İnsanları’nın IMDb bilgilerine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Dedemin İnsanları Filmi Konusu ve Oyuncuları
Türkçe İsmi: Dedemin İnsanları
IMDb Puanı: 8.0
Yapım yılı: 2011
İlk vizyon tarihi: 25 Kasım 2011
Yaş Sınırı: Genel İzleyici
Yönetmeni: Çağan Irmak
Senarist: Çağan Irmak
Yapımcı: Most Production; Ay Yapım
Yapım Şirketi: Most Production; Ay Yapım
Başrol Oyuncuları: Çetin Tekindor, Hümeyra
Türü: Dram, Romantik
Yapım Ülkesi: Türkiye

Dedemin İnsanları Filmi Konusu

Dedemin İnsanları Filmi Konusu ve Oyuncuları

Film, Ozan karakterinin çerçevesinden olayları aktarır.

Sene 1923. Ozan ve ailesi Yunanistan’a göçmek zorunda kalmıştır. Yeni göç ettikleri yerde sınıf arkadaşları tarafından “gavur” söylemlerine maruz kalmıştır.

Ozan, arkadaşlarının tutumu karşısında ailesine kinlenmeye başlar. Sürekli ailesiyle kavga ederek tepkisini belli eder. Ozan’ın dedesi (Çetin Tekindor) torununun yaşadığı duygusal durum ile mücadele eder.

Dedesi bir kumaşçı dükkanı işletir. Saygın ve sözünü dinletebilen, halkın her kesimine hitap eden biridir. Ozan ile doğru şekilde iletişim kurarak, onun duygusal tepkilerini dizginler. Dedeye geçmişte yaşadıkları olaylar bilgelik ve erdem kazandırır.

Film 2 saat sürer. Bu 2 saatlik süre zarfında mübadele dönemi ve ülkede yaşanan zorluklar çok başarılı bir şekilde aktarılır. İlgi çekici konuya sahip olan filmde kaliteli oyunculuklar kendini belli eder.

Özellikle göçmenlerin konuşma tarzları, seyirciye eğlenceli dakikalar yaşatır. Bazı filmleri izlerken ilk dakikalar can sıkıcı gelebilir. Fakat Dedemin İnsanları ilk sahneden itibaren seyircisini yakalamayı başaran filmlerdendir.

Çağan Irmak, yönetmenlik ve senaristlik konusundaki başarısını bu filminde de başarılı şekilde ortaya koyar. Çocukluğunu anlatırken dedesiyle geçirdiği son yaz mevsimine yer verir. Dedesi Girit Adası’ndan İzmir’e göç etmiştir.

Yani filmi izleyen kişiler, Çağan Irmak’ın dedesiyle de tanışmış olur. Filmin genele hitap ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Türkiye’deki göç durumunu gözler önün saran film, 3 milyon kişinin yer değiştirmesini anlatır.

Dedemin İnsanları filmi hikaye kurgusu çok başarılıdır. “Ben gavur değilim, Türk’üm” cümlesi filmin en çarpıcı replikleri arasında yer alır. Dedesinin Yunanistan’a ulaşması için denize bıraktıkları mektuplar, izlerken düşündüren sahnelerden bir tanesidir.

Dedemin İnsanları Filmi Oyuncuları

Dedemin İnsanları Filmi Konusu ve Oyuncuları

 1. Çetin Tekindor
 2. Hümeyra
 3. Zafer Algöz
 4. Yiğit Özşener
 5. Gökçe Bahadır
 6. Mert Fırat
 7. Ezgi Mola
 8. Mehmet Ali Kaptanlar
 9. Sacide Taşaner
 10. Ünal Silver
 11. Ushan Çakır
 12. Serkan Genç
 13. Yiğit Arı
 14. Durukan Çelikkaya
 15. Mert Yazıcıoğlu

Dedemin İnsanları Filmi Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu