Yerli Erkek Ünlüler

Ünal Silver Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ünal Silver
Tam adı: Ünal Silver
Doğum tarihi: 16 Temmuz 1948
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Ölüm tarihi: 28 Ağustos 2023
Ölüm yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu:…
Burcu: Yengeç
Ailesi:…
Eşi:…
Çocuk (ları): Şefika Natalie Gümüş
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2002 – 2023
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Ünal Silver Türk sinema ve oyuncusudur. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kuzey Güney ve Dedemin İnsanları gibi pek çok ünlü yapımda rol almıştır.

Ünal Silver Hayatı

Ünal Silver 16 Temmuz 1948 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul’da doğan ünlü isim oyunculuk kariyeri için Almanya’ya gitmiştir. Almanya’da bulunduğu süre boyunca çok sayıda tiyatro oyununda sahne almıştır. Ek olarak 2002 yılından itibaren çeşitli dizi ve sinema yapımlarında da yer almış ve ekranlarda izleyiciyle buluşmuştur.

Gerçek soyadı Gümüş’tür. Ancak Almanya’da yaşadığı dönemlerde Gümüş soyadının telaffuzunun oldukça zor olması nedeniyle Silver olarak değiştirmiştir.

Türkiye’ye ise 2006 yılında dönüş yapmıştır. Cem Yılmaz’ın ünlü film projeleri arasında yer alan Hokkabaz filmde yer almak Türkiye’ye dönmüş ve filmde Ayhan karakterini canlandırmıştır. Ünlü sinema filminin ardından bir dönemlerin popüler dizisi olan Yalancı Yarim dizisinin kadrosuna katılmıştır.

2010 yılında ise Deli Saraylı isimli tarihi diziyle izleyiciyle buluşmuştur. Amiral Sör Edward rolünü oynadığı dizi de Çetin Tekindor gibi önemli isimlerle birlikte ekranlarda yer aldı. Deli Saraylı dizisinin ardından aynı yıl Gönülçelen isimli popüler TV dizisinin kadrosuna katıldı.

İlerleyen yıllarda ise Dedemin İnsanları, Kuzey Güney ve Benim İçin Üzülme gibi Türkiye çapında ses getiren yapımların oyuncu kadrosunda yer aldı. Sadece Türk yapımlarında değil, aynı zamanda yabancı yapımlarda da ekran karşısında izleyiciyle buluşmuştur.

Ünal Silver dizi ve sinema filmi oyunculuklarının yanı sıra çok sayıda tiyatro sahnesinde de yer almıştır. Ülkemizin önde gelen isimlerinden olan yetenekli ve usta oyuncu 29 Ağustos 2023 tarihinde hayata gözlerini yumdu. Usta sanatçının Şefika Natalie Silver isimli bir kızı ve iki torunu var.

Ünal Silver Neden Öldü?

Ünal Silver neden öldü sorusu sevenleri tarafından oldukça merak ediliyor. Ancak usta sanatçının vefat nedeni henüz paylaşılmadı.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu