Yerli Erkek Ünlüler

Ersin Korkut

instagram takipçi hilesi

ersin korkut 2

Tam adı: Ersin Korkut
Doğum tarihi: 8 Kasım 1977
Doğum yeri: Hakkari / Türkiye
Boyu: 1.69 m
Ailesi: Yılmaz Erdoğan (kuzen)
Eşi: – 
Çocuk (ları): –
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2000 yılından bu yana

imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Ersin Korkut kimdir? Ersin Korkut 8 Kasım 1977 yılında Hakkari’de dünyaya gelmiştir. Dizi, tiyatro ve sinema  oyuncusudur. Ev hanımı annesi, köy hizmetlerinden emekli babasının 5 çocuğundan ortancasıdır. Eğitiminin liseye kadar kısmını Hakkari’de okumuş ve tamamlamıştır. Eğitiminin ardından bir süre orada taksi şöförlüğü yapan Ersin Korkut, başka bir iş bulabilmek amacıyla 1998’de İstanbul’a taşınmıştır. Yılmaz Erdoğan dayısının oğludur.

İstanbul’a yerleşip iş bakmaya başladığı zamanlarda Merter’de bir restorantta bulaşıkçı olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra akrabası olan Yılmaz Erdoğan kendisini BKM topluluğunda kadroya almıştır. BKM’de ilk olarak çeşitli işlerde ve teknik ekipte yer alan Ersin Korkut, bir gün Bana Bir Şeyhler Oluyor isimli oyunda sahneye çıkması ve izleyici tarafından çok alkış alarak beğenilmesi üzerinde oyunculuk üzerine yoğunlaşmaya karar vermiştir.

Reklam filmlerinde yer alarak ismini yavaş yavaş duyurmaya başlayan Korkut, ilk olarak Cem Yılmaz’la Doritos’un bir reklamında oynamış ve çok sevilmiştir. İlgi çeken aksanı ve ‘Doktor Bu Ne?’ repliğiyle kendisine birçok önemli kapı açmıştır.

2004’te Sevinçli Haller isimli mini televizyon serisiyle televizyon dünyasına da adım atmıştır. 2005’te Yılmaz Erdoğan filmi olan Organize İşler‘de rol alarak ilk sinema filmini de yapmıştır. Daha sonra 2007 yılında Şafak Sezer’in Kutsal Damacana filminde oynamıştır.

BKM’nin hazırladığı 2008 yılından beri uzun süre yayınlanmış olan Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli komedi show programında oynamış, skeçler yazmış ve büyük hayran kitlesi edinmiştir.

2015’in Ekim ayında uyuşturucu kullanmak suçundan İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. Ancak mahkeme suçu 1 yıldan az olduğu için cezayı erteleme kararı almıştır.

2015 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Ekşi Elmalar isimli filmde oynamıştır. Daha sonra neredeyse her yıl bir sinema filmiyle beyazperde de yer almıştır.

Ersin Korkut son olarak 2020 yılında Survivor Ünlüler takımında yarışmayı kabul etmiştir. 16 Şubat 2020 tarihinde başlayacak Survivor Ünlüler ve Gönüllüler yarışmasında yer alacak yarışmacılardan biri olarak ekranlarda yer alacaktır.

Filmografisi

 1. Bir Demet Tiyatro
 2. Organize İşler
 3. Kutsal Damacana
 4. Neşeli Hayat
 5. Çok Filim Hareketler Bunlar
 6. Çok Güzel Hareketler Bunlar
 7. Kutsal Damacana: Dracoola
 8. Patron Mutlu Son İstiyor
 9. Bana Bir Şeyler Oluyor
 10. İçimdeki Ses
 11. Ekşi Elmalar
 12. Kolonya Cumhuriyeti
 13. Organize İşler 2: Sazan Sarmalı
 14. Feride
 15. Dostlar Mahallesi
 16. Çocuklar Duymasın
 17. Galip Derviş
 18. Bana Baba Dedi
 19. Geldim Gördüm Güldüm

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu