Film & Dizi Önerisi

Dargın Kuzenler Filmi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Dargın Kuzenler Filmi Konusu ve Oyuncuları.. Komedi türünde çekilmiş, yapımcılığını Ahmet Kayımtu’nun üstlendiği filmdir.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

dargin kuzenler filmi konusu ve oyunculari1

Türkçe İsmi: Dargın Kuzenler
IMDb Puanı: 4,9/10
Yapım yılı: 2018
İlk vizyon tarihi: ..-..-2018
Yaş Sınırı: 7+
Sezon sayısı:
Bölüm sayısı:
Yönetmeni:  Çağrı Bayrak
Senarist: Rana Mamatlıoğlu, Murat Emir Eren, Bekir Baran Sıtkı, Alper Erkoca
Yapımcı: Ahmet Kayımtu
Yapım Şirketi: Barakuda Film
Başrol Oyuncuları: Yeşim Ceren Bozoğlu, Ersin Korkut, Olgu Baran Kubilay, İnan Ulaş Torun
Türü: Komedi
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal:

Dargın Kuzenler Filmi Konusu

Başrolünü Yeşim Ceren Bozoğlu, Ersin Korkut, Olgu Baran Kubilay ve İnan Ulaş Torun‘un paylaştığı film 2018 yılında vizyona girmiştir. Geçtiğimiz günlerde TV8’de tekrar yayımlanmasıyla gündeme gelen filmin yönetmenliğini Çağrı Bayrak, yapımcılığını ise Ahmet Kayımtu üstlenmiştir. Senaristliğini ise dört güçlü isim üstlenmiştir. Rana Mamatlıoğlu, Murat Emir Eren, Bekir Baran Sıtkı ve Alper Erkoca‘dır.

dargin kuzenler filmi konusu ve oyunculari2

Dargın Kuzenler filminin konusunda ise bir sebepten dolayı yıllar boyunca birbirlerine dargın olan dört kuzen vardır. Seyfettin, Şinasi, Habibe ve Rüknettin ölüm döşeğinde olan dedelerinin ricası ve isteği ile birlikte yıllar sonra bir araya gelirler. Fakat asıl niyetleri ise dedelerinin yıllardır namını duyduklarını definesini bulup, zengin olmaktadır. Ölüm döşeğinde olan dedeleri onlara definenin yerini gösteren büyük bir harita verir. Dedeleri öldükten sonra ise kuzenler çareyi haritayı dörde bölüp, dağılmakta bulurlar. Bu harita sayesinde birbirlerine adım da atmış olurlar. Fakat definenin, dedesinin öldüğü kasabaya yakın bir hapishanenin içinde olduğundan bir haber aramaya devam ederler.

Filmin türü komedidir. IMDb puanı ise komedi filmleri ile kıyaslandığında eş değer diyebiliriz. 10 üzerinden 4,9 alarak başarılı sayılabilir niteliktedir. 2018 yılında vizyona girmiş olan Dargın Kuzenler filminin yaş sınırı ise 7 yaş ve üstüdür. Filmin TV8 kanalında tekrar yayımlanmasıyla birlikte 2018 yılından sonra tekrar gündeme gelmiş olması da filmin konusunu merak ettirmiştir. Filmde Ege şivesi kullanılmış olsa da film Ege bölgesinde çekilmemiştir. Şile, Değirmen Park, Polonezköy, Şile Gözlemeciler, Şile Üvezli’de çekilmiştir. Ağırlık olarak Şile taraflarında çekilen filmde Ege şivesi olmasına rağmen Ege bölgesinde çekilmemiştir.

Dargın Kuzenler Filmi Oyuncuları

dargin kuzenler filmi konusu ve oyunculari3

Dargın Kuzenler Filmi İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu