Yerli Kadın Ünlüler

Gözde Kaya

instagram takipçi hilesi

Gozde Kaya Kimdir Resimleri Videolari 7

Tam adı: Gözde Kaya
Doğum tarihi: 13 Ağustos 1988
Doğum yeri: Antalya, Türkiye
Boyu: 1.65 m
Ailesi:
Sevgilisi: Yok
Burcu: Aslan
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011’den bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Payitaht Abdülhamid ‘in Hatice Sultanı ve yükselen dizi Vuslat’ın Sultan Korkmazer’i Gözde Kaya kimdir? Biyografi sayfasıyla karşınızdayız!

Gözde Kaya 13 Ağustos 1988 tarihinde Antalya, Türkiye ‘de dünyaya gelmiştir. Eğitimini, Dokuz Eylül Üniversitesinde Kostüm okumuş ve buradan mezun olarak tamamlamıştır.

Kariyerine başlangıcı ise, fotoğrafçı Nihat Odabaşı‘nın Gözde Kaya’yı İzmir’de  keşfetmesiyle başlar. Bu sayede oyuncu olarak kariyerine devam ettirmesi yönünde yardımcı olur. 2011 yılında da ilk oyunculuğunu sergilemek için Kalbim Seni Seçti adlı dizide rol alır. Bu sayede oyunculuk kariyerinin ilk basamağını da atmış olur.

Daha sonra 2012 yılında Uçurum ,2012 yılı ile 2013 yıllarında Benim Hala Umudum var ,2014 yılında da Sil Baştan adlı dizide Kaya rolüyle, oyunculuk kariyerine hızla devam eder. 2015 yılında Rumuz Cavidan adlı dizide Yeter adlı karaktere hayat verir.

Yine 2015 yılında sevilen dizi Çilek Kokusu‘nda Çağla karakterine hayat verir. Artık iyice tanınmaya başlamıştır. Bu sayede TRT’de 2017 ile 2018 yılları arasında yayınlanan ve en çok izlenen dizilerden biri olan Payitaht Abdülhamid‘de Hatice Sultan‘ı canlandırır. Bu dizide rol alan diğer oyuncular ; Bülent İnal, Özlem Conker, Hakan Boyav, Selen Öztürk, Ezgi Eyüboğlu, Saygın Soysal‘dır.

2019 yılının en çok dikkat çeken yapımlarından biri olan Vuslat dizisiyle adını artık sıkça bahsettirmeye başlar. Vuslat dizisinde Sultan Korkmazer adlı karaktere hayat verir. Vuslat dizisinde oynayan diğer rol arkadaşları ise ; Ümit Kantarcılar, Devrim Özkan, Nurhan Özenen, Osman Alkaş, Mehmet Özgür ,Erdem Akakçe.

Bir röportajında kendine yöneltilen sorulara cevap veren Kaya, Oyunculuk yapmasaydım, bileşik sanatlar okurdum demiş ve oyunculuk aslında aklımda hiç yoktu demiştir.

En çok oynamak istediği rol ise biyografi filmlerinde rol almak istediğini ve Türkiye’de hayatının film  olacağı bir çok insan var ve bende bu biyografi filmlerinden birinde oynamak isterim demiş.

Gözde Kaya, kariyerine bakıldığında hızla yükselen bir grafiğe sahip olduğu aşikar. Gelecek yıllarda adını sıkça daha duyacağımız bir isim. Kariyerinin ise doruk noktası Vuslat dizisidir.

Gözde Kaya’nın Oynadığı Diziler

  1. 2011- Kalbim Seni Seçti
  2. 2012- Uçurum
  3. 2013- Benim Hala Umudum Var
  4. 2014 – Sil Bastan / Maya
  5. 2015- Rumuz Cavidan / Yeter
  6. 2015- Çilek Kokusu / Çağla
  7. 2017-2018- Payitaht Abdülhamid- Hatice Sultan
  8. 2019- Vuslat / Sultan Korkmazer

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Youtube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu