Yerli Kadın Ünlüler

Sancakay Ilım Morgül

Sancakay Ilım Morgül Kimdir?

instagram takipçi hilesi

sancakay ilim morgul 1
Tam adı: Sancakay Ilım Morgül
Doğum tarihi: 30 Ocak 1997
Doğum yeri: Bahçelievler, İstanbul, Türkye
Boyu: 1,6 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Tiyatro Oyuncusu, Şarkıcı, Futbolcu
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi
Başlıklar

Hakkında

Sancakay Ilım Morgül Kimdir? Sancakay Ilım Morgül, 30 Ocak 1997 tarihinde İstanbul Bahçelievler’de dünyaya gözlerini açmıştır. Rize ve İzmir’de büyüyen Sancakay, spor hayatına ritmik jimnastik ile başlamıştır.  Teknik direktör Ünal Karaman‘ın yeğenidir. Lise 3’e kadar İzmir’de eğitim almıştır. Futbol oynamaya futsal ile başlamıştır. Ardından futbola yönelmiştir.

Lise 4 eğitimi sırasında Rizespor takımına transfer olmuş ve liseyi 2016 yılında bitirmiştir. 2016 yılından beri lisanslı olarak Rize Yeşil Çay Spor futbolcusudur. Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü‘nde 2 yıl almıştır. Çok iyi derece de Rusça ve İngilizce bilmektedir.

Sancakay Ilım Morgül, oyuncu olabilmek için 2018 yılında İstanbul’a taşınmıştır. Konservatuar, tiyatro bölümü yetenek sınavlarına girmiştir. Konservatuar, Tiyatro Bölümü‘ne lisans eğitimine devam etmektedir. 2017 yılında İngiltere’de bulunan Edinburg Fringe Festival‘de oynanan “Ofsayt” adlı tiyatro oyununda başrol oynamıştır. Bir süredir İstanbul’da bulunan Hayal Kahvesi isimli mekanda vokalist olarak sahne almaktadır.

Sancakay Ilım, 9 Ocak 2021 günü TV 8′de başlayan olan “Survıvor 2021” isimli yarışma programında yarışacaktır. Survıvor 2021’in gönüllüler takımında Sancakay Ilım Morgül’le birlikte Uğurtan Dora, Emin Günenç, Yunus Emre Karabacak, Hanzade Ofluoğlu, İlayda Şeker, Yiğit Poyraz, Sena Özdemir, Ayşe Yüksel, Aleyna Kalaycıoğlu, Sultan Reşat Hacıahmetoğlu ve Steven Salam gibi isimler yarışacaktır.

Ünlüler kadrosunda ise Hayrettin Karaoğuz, İsmail BalabanMelis SezerMerve Aydın, Barış Özbek, Meryem Kasap, Cemal HünalÖykü Çelik ve Batuhan Karacakaya yer alacaktır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=BrHL-hooVhE

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu