Yerli Erkek Ünlüler

Yunus Emre Özden Kimdir?

instagram takipçi hilesi

yunus emre ozden kimdir 9
Tam adı: Yunus Emre Özden
Doğum tarihi: 29 Mart 1993
Doğum yeri: Silivri, İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,85 m
Burcu: Koç
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sporcu
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Yunus Emre Özden Kimdir? Yunus Emre Özden, sporcudur.

Yunus Emre Özden, 29 Mart 1993 günü İstanbul’un Silivri ilçesinde dünyaya gözlerini açtı.

Üniversite eğitimin Açıköğretim Fakültesi Ulaştırma Lojistik Bölümü’nde okuyor.

Yunus Emre, lisede geçirdiği bir hastalık nedeniyle çok kilo aldığını ve okulda alay konusu olduğu için okuldan zevk alamadığını söyledi. Bu amaçla, tedavisi bittiğinde okuldan sonra Şehir Stadı’nda koşarak kilosunu 96 kg’dan 64 kg’a düşürmeyi başardı.

17 yaşında başvurduğu ajansla katalog çekimlerine başlayan Yunus Emre, 18-19 yaşlarında moda haftalarında (Fashion Week) boy göstermeye başladı. Moda haftalarında boy göstermeye başladıktan sonra manken olamaya karar verdi. Fakat mankenlerin olmazsa olmazı spordu. Bu sebeple kum torbaları üzerinde saatlerce antrenman yaptı. Çocukken hep bir dövüşçü olmayı hayal etmişti ama ailesi buna izin vermemişti.

Daha sonra spor salonuna antrenman yapmaya gelen profesyonel kickboksçular, güreşçiler ve karatecilerle daha iyi antrenman yaptığını anlayan Yunus Emre, MMA sporuna başladı. 2019 yılında Türkiye 3.’sü ve İstanbul 2.’si oldu. Günümüzde hem modellik hem de oyunculuk yapıyor. MMA Fedarasyonu tarafından bile “hoca” olarak tanındığı söyleyen Özden, MMA’nın insanı kötülüklerinden arındırdığını belirtti.

Özden, 16 Şubat 2020 tarihinde “Survıvor 2020” yarışmasına da katıldı.

Gönüllüler takımında Burak Yurdugör, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Ceyhun Uzun, Cemal Can Canseven, Yasin Obuz, Fatma Günaydın, Nisa Bölükbaşı, Tayfun Erdoğan, Evrim Keklik, Meryam Kasap ve Makbule Karabudak yer aldı.

Survıvor 2020‘nin Ünlüler takımında da Parviz Abdullayev, Mert ÖcalBarış Murat Yağcı, Aycan Yanaç, Uğur PektaşErsin Korkut, Şaziye İvegin Üner, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Tuğba Melis Türk ve Elif Yıldırım Gören, yer almaktadır. Berkan Karabulut, Aşkım Burçe Tunay, Gizem Birdal, Yunus Emre Özden ve Ezgi Hocaoğlu yarışmaya sonradan dahil edildi.

15 Ocak 2022 günü TV 8’de yayına başlayan Survıvor 2022 All Star isimli yarışmana yedek yarışmacı olarak dahil oldu. Gönüllüler kadrosunda Hikmet Tuğsuz, Gökhan Keser, Evrim Keklik, Berna Keklikler, Gizem Kerimoğlu, Ogeday Girişken, Anıl Berk Baki,  Sadık Ardahan Özkanbaş, Sude BurcuYasin Obuz, Berkan Karabulut, Seda Ocak ve Yağmur Banda eşlik edecek. Nisa Bölükbaşı korona virüse yakalandı. Bu yüzden onun gönüllüler takımına Yağmur Banda alındı.

Ünlüler takımında da Barış Murat YağcıElif Yıldırım Gören, Çağan Atakan Arslan, Nagihan Karadere, Mert ÖcalBatuhan Karacakaya, Furkan Kızılay, Adem Kılıçcı, Aycan Yanaç, Sercan Yıldırım, Merve Aydın, Sema Aydemir ve Birsen Bekgöz yarışacak.

22 Ocak 2022 günü yayınlanan bölümde Ayşıl Özaslan, Nisa Bölükbaşı, Parviz Abdüllayev ve Yunus Emre Özden yarışmaya yedek olarak girdi.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=nWIeFJ9ZPew

https://www.youtube.com/watch?v=r5Z09YAiwm8

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu