Yerli Erkek Ünlüler

Hikmet Tuğsuz

Hikmet Tuğsuz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hikmet tugsuz kimdir 9
Tam adı: Hikmet Tuğsuz
Doğum tarihi: 16 Kasım 1987
Doğum yeri: Bademli Kasabası, Akseki, Antalya, Türkiye
Boyu: 1.8 m
Burcu: Akrep
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sporcu
Aktif Yılları:  1990’lı yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Hikmet Tuğsuz Kimdir? Hikmet Tuğsuz, sporcudur.

Hikmet Tuğsuz, 16 Kasım 1986 günü Antalya’nın Akseki ilçesine bağlı olan Bademli kasabasında dünyaya gözlerini açtı. Ufaklığından beri spor ile iç içedir.

İlkokul eğitimin aldığı dönemlerde spor ayakkabısı ödüllü bir yarışmaya katılarak spor hayatına başladı. Antrenörler başarısını gördü ve onu atletizme yönlendirdi. Lise döneminde de aktif olarak sporla ilgilendi. Üniversite eğitimi sporcu kontenjanı ile girdiği Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tamamladı.

Pek çok müsabakada kazandığı başarıların ardından Tuğsuz, milli takım antrenörü Ertuğrul Oğulbulan tarafından dekatlon sporuna yönlendirildi. Yıllarca bu branşta şampiyon oldu. Avrupa Şampiyonası’nda yarışan Hikmet Tuğsuz, 8 yıl üst üste Decathlon‘da Türkiye şampiyonu oldu. Son yıllardaki hareketli spor hayatına veda eden başarılı sporcu, daha sonra milli güreş takımının teknik direktörlüğünü yapmaya başladı.

Üniversiteden sonra koçluk yapmaya ve spor yapmaya devam etti. Halen Kırkpınar baş güreşçisi Ali Gürbüz, Okan Acar, Ertuğrul Dağderen ve Bayram Arslantaş gibi önemli sporcuların antrenörlüğünü yapıyor. Tuğsuz, arka arkaya 10 branş yapabilme yeteneğine sahip olduğunu ve atletizm dünyasında “Deli Hikmet” olarak anıldığını belirtiyor.

2 Şubat 2018 günü TV 8 ekranlarında başlayan “Survıvor 2019 Türkiye – Yunanistan” programında yer aldı ve ün kazandı. Yusuf Karakaya, Bora Edin, Atakan Işıktutan, Büşra Yalçın, Kader Karakaya, Okay Köksal, Seda Ocak ve Melisa Emirbayer ile aynı takımda yarıştı. Birinci Yusuf Karakaya oldu. 26 Mayıs 2019’da sakatlığı nedeniyle tedavi altına alınan Tuğsuz, yapılan muayene sonrasında Survivor’a devam edemedi. Hikmet arkadaşıyla vedalaşmak için adaya geldiğinde dizindeki bağların koptuğunu söyledi.

Hikmet Tuğsuz, 15 Ocak 2022’de TV 8 ekranlarında başlayan Survıvor 2022 All Star isimli yarışmanın gönüllüler takımında yer aldı. Tuğsuz’a gönüllüler takımında Ogeday Girişken, Gökhan Keser, Anıl Berk Baki, Sude Burcu, Sadık Ardahan Özkanbaş, Yasin Obuz, Gizem Kerimoğlu, Berkan Karabulut, Berna Keklikler, Seda Ocak, Evrim Keklik ve Nisa Bölükbaşı eşlik edecek.

Ünlüler takımında ise Adem Kılıçcı, Çağan Atakan Arslan, Barış Murat Yağcı, Furkan Kızılay, Mert Öcal Sercan Yıldırım, Batuhan Karacakaya, Elif Yıldırım Gören, Aycan Yanaç, Merve Aydın, Nagihan Karadere, Sema Aydemir ve Birsen Bekgöz yarışacak.

Son dakika kararı ile Nisa Bölükbaşı korona virüse yakalandığı için onun yerine gönüllüler takımına Yağmur Banda alındı.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=5gGiY2YLWGI

https://www.youtube.com/watch?v=l7aGd5k5MrA

https://www.youtube.com/watch?v=KDBnCqmpAVc&t=314s

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu