Yerli Kadın Ünlüler

Seda Ocak Kimdir?

instagram takipçi hilesi

seda ocak kimdir 2
Tam adı: Seda Ocak
Doğum tarihi: 17 Ağustos 1985
Doğum yeri: Bursa, Türkiye
Boyu: 1,74 m
Burcu: Aslan
Ailesi: Sema Aydemir (İkiz kardeşi)
Eşi: Yasin Ocak (2003)
Çocuk (ları): Aslan Kerem Efe Ocak
Mesleği: Sporcu
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Seda Ocak Kimdir? Seda Ocak, sporcudur.

Seda Ocak, 17 Ağustos 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya gözlerini açtı. 2017 ve 2018 yıllarında Survıvor’a katılan Sema Aydemir‘in ikiz kardeşidir. Atletizm sporuna da ikiz kardeşi ile beraber başladı.

Atletizm’de 100 metre engelli branşında yarışıyor. 2003 yılında dünya evine girdikten sonra spor hayatını noktaladı. Kariyerine antrenör olarak devam ediyor. 2014 yılında TV 8 ekranlarında yayınlanan “Ninja Warrior Türkiye” yarışmasına katıldı. Fakat ilk turda elendi. 2003 senesinde Yasin Ocak ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden iki oğlu dünyaya geldi.

Ocak, 2 Şubat 2019 günü TV 8‘de başlayan Survivor 2019 Türkiye – Yunanistan’da yarıştı. Türkiye takımında Bora Edin, Atakan IşıktutanBüşra YalçınHakan KanıkHikmet TuğsuzKader Karakaya, Ecem Onaran, Melisa EmirbayerOkay KöksalSeda OcakSude BurcuYusuf Karakaya adlı yarışmacılar olacak. 2 Temmuz 2019 günü final bölümünde Survivor 2019’un şampiyonu Yusuf Karakaya oldu.

Acun Ilıcalı tarafından yapılan ve yine Dominik’te çekilen Exatlon Cup‘da 2019’da TürkiyeKolombiyaRomanya ve Meksika yarıştı. 2019 senesinin son aylarında başlayan bu yarışmada Türkiye takımında Yusuf Karakaya, Okay Köksal, Melisa EmirbayerSeda OcakYiğit Dikmen, Emre Durak, Sema Aydemir ve Damla Can yarıştı.

Seda Ocak, 15 Ocak 2022’de TV 8 ekranlarında başlayan Survıvor 2022 All Star isimli yarışmanın gönüllüler takımında yer aldı. Tuğsuz’a gönüllüler takımında Gökhan Keser, Anıl Berk Baki, Ogeday Girişken, Sude Burcu, Yasin Obuz, Gizem Kerimoğlu, Berkan Karabulut, Hikmet Tuğsuz, Berna Keklikler, Sadık Ardahan Özkanbaş, Evrim Keklik ve Nisa Bölükbaşı eşlik edecek.

Ünlüler takımında ise Adem Kılıçcı, Barış Murat Yağcı, Furkan Kızılay, Çağan Atakan Arslan, Mert Öcal, Batuhan Karacakaya, Elif Yıldırım Gören, Sercan Yıldırım, Aycan Yanaç, Merve Aydın,  Sema Aydemir Nagihan Karadere ve Birsen Bekgöz yarışacak.

Son dakika alınan kararı ile Nisa Bölükbaşı korona virüse yakalandığı için onun yerine gönüllüler takımına Yağmur Banda alındı.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=Da4tyN5Mf7E

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu