Yerli Erkek Ünlüler

Kürşat Juan Kimdir?

Survivor 2023 fenomenler kadrosunda yer alan TikTok yıldızı Kürşat Juan kimdir?

instagram takipçi hilesi

kürşat juan
Tam adı: Ümit Kürşat Yalçınkaya (Kürşat Juan)
Doğum tarihi: 5 Mayıs 1999
Doğum yeri: İzmir
Boyu: 1.81
Kilosu: 70
Burcu: Boğa
Mesleği: Müzisyen
Aktif Yılları: 2019’dan beri
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabitiktok

Hakkında

Survivor 2023 fenomenler kadrosunda yer alan TikTok fenomeni Kürşat Juan kimdir? Asıl adı Ümit Kürşat Yalçınkaya olan genç fenomen, Juan grubundan gelen bu ismi kullanıyor. “Juan” ismi “Johannes” isminden türetilmiştir. Aslen Latince kökenli olan bu kelimenin Türkçe anlamı, centilmen, zarif ve sağduyuludur. Bakalım TikTok fenomeni Kürşat Juan kimmiş?

Kürşat Juan, 5 Mayıs 1999 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Juan’ın asıl memleketi Artvin’dir. Fenomen, müzisyenlik yapmasıyla beraber büyük bir hayran kitlesine sahip. Babasını 15 yaşında, annesini 8 yaşındayken kaybetti. Bir ablası ve bir abisi var. Ablası Artvin’de yaşarken Kürşat Juan ve abisi İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yaşıyor.

23 yaşındaki genç fenomen, boğa burcudur. Videolarında boğa burcunun tüm özelliklerini taşıdığını söylüyor. Hayat felsefesinin anı yaşamak olduğundan bahseden Kürşat Juan, “Carpe diem” felsefesi ile yaşamaya devam ediyor. Doğumu sırasında bazı sıkıntılar olması sebebi ile ailesi ilk ismini “Ümit”, güçlü, kuvvetli anlamında olması sebebi ile de annesi ikinci ismini “Kürşat” koymuş.

İlkokul ve ortaokul hayatını Ümraniye ilçesinde geçirdi. Liseye giriş sınavında 385 puan aldığını söyleyen Juan, Ümraniye’de en yakın lisenin Endüstri Meslek Lisesi olması sebebiyle kaydını oraya yaptırmış. Lise hayatından hiç memnun olmadığını ve mutlu geçirmediğinden bahsediyor.

İlk defa YouTube kanalını 12 yaşında açtı. Fakat uzunca bir süre kendi halinde videolar çekti. TikTok platformu trendlere girdiği sıralarda TikTok kullanmaya başladı ve 3 yıl önce TikTok’ta 100B takipçiye sahip oldu. Şu anda da bir hayli büyük hayran kitlesine sahip.

Kürşat Juan, fobileri arasında böcekler yer alıyor. 3 yıl önce çektiği “Hakkımda Bilmedikleriniz” isimli videosunda en büyük isteğinin bu hayatta iz bırakmak ve tanınmak olduğunu söylemiş. Bugünkü halinden amacına ulaşmış olduğunu anlıyoruz. Ek olarak takipçileri tarafından “Kükü” şeklinde adlandırılıyor.

Kürşat Juan, ilk YouTube kanalını 12 yaşında açmasına rağmen başlarda tanınamadı. TikTok videoları çekmeye başladı. 2019 yılında Juan grubuna girdi. Asıl ismi Ümit Kürşat Yalçınkaya’yı sosyal medya platformlarında kullanmayı böylelikle bıraktı. Aynı zamanda 2019 yılında çıkış yapan Kürşat Juan, 2019 yılında Türkiye Başarı Ödülleri’nde en iyi çıkış yapan TikToker ödülünün sahibi oldu. Peki Juan grubu kim ve nasıl başladı?

Juanlar, Berke Juan, Kürşat Juan, Asir Juan, Ayhan Juan, Emir Juan olmak üzere 5 erkekten oluşan bir gruptu. Ayhan, Asir ve Berke çocukluk arkadaşıydı. Kürşat’ı da çocukluktan tanıyorlarmış fakat bir samimiyetleri yokmuş. Başlarda Sude Juan da gruba dahil oldu fakat sonradan gruptan ayrıldı. İspanyolca’da “lider” anlamına geldiği için ‘Juan’ ismini kullanmışlardır.

TikTok’ta başlayan maceraları YouTube’da devam etti. 2019 yılında kurulan Juan grubu, 2022 yılının Eylül ayında ayrıldı. 31 Ağustos 2022 tarihinde ise Kürşat Juan TikTok’ta açtığı canlı yayınla Juan grubundan ayrıldığını duyurdu. Grubun ayrılmasına rağmen hiçbir grup ferdi birbiri hakkında kötü ithamlarda bulunmadı ve hala isimlerini ‘Juan’ olarak kullanıyorlar.

İlk videolarından ve şu anki fotoğraflarından da anlayabileceğiniz üzere Juan, bir operasyon geçirdi. 2020 yılında hem burnundaki rahatsızlığı sebebi ile hem de küçüklüğünden beri rahatsız olduğu burnunun görüntüsü üzerine burun ameliyatı oldu.

Genç fenomenin müzisyenlik yaptığından bahsetmiştik. Rap müzikle ilgilenen Kürşat Juan, ilk şarkısını Ocak 2021 tarihinde çıkardı. İsmi “Alayına” olan, YouTube’da yayınladığı şarkının 28 milyon izlenmesi bulunuyor. İkinci şarkısı olan “Bunu Başardım” isimli parçayı yine 2021 yılının Kasım ayında yayınladı. Son şarkısını da 5 ay önce yayınladı. Son şarkısının ismi de “Takip”tir.

Kürşat Juan, bir zamanlar yine TikTok fenomeni olan Ceren Yaldız ile çok büyük bir aşk yaşadı. Ceren Yaldız ile birlikte birçok TikTok videosu çektiler. 2020 yılında başlayan aşk, 2022 yılında son buldu. Aşkın büyüklüğü gibi ayrılıkları da bir hayli çetrefilli ve zor oldu.

Kürşat Juan, Juan grubu haricinde TikTok fenomeni Cemre Solmaz ile yakınlığı ile de biliniyor. Genç ve başarılı fenomen, YouTube’da takipçileriyle çeşitli videolar çekiyor. Şu anda TikTok’ta 3.8 milyon, YouTube’da 800B, Instagram’da 988B, Twitter’da ise 53B takipçisi bulunuyor.

Fenomenlik yolu uzun ve engellerle dolu olan genç, şimdi ise Survivor 2023 ile ekran karşısında izleyici ile buluşuyor. Farklı bir formatta yayınlanan Survivor 2023 yarışmasında Chaby HanBuse PlanElanur Pat, Halil İbrahim Göker ve Alper Rende ile birlikte “Fenomenler” kadrosunda yarışmaya dahil oldu. Dün akşam yapılan takımlar içerisinde ise kırmızı takımda yer alıyor. Kırmızı takımda ise Zeynep Alkan, Yusuf Güney, Barış Telli, Halil İbrahim GökerÜmit Erdim, Buse PlanSeçkin PirilerMurat EkenBerdan Mardini gibi isimler yer alıyor.

Survivor 2023 kadrosunu merak ediyorsanız Survivor 2023 Kadrosu Ünlüler, Gönüllüler, Fenomenler Kimler Var?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Yarışmacı Kürşat Juan, umarız ki Survivor 2023’te de başarılara imza atar.

Videoları

Fotoğrafları

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu