Yerli Erkek Ünlüler

Doğukan Manço Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Doğukan Manço
Tam adı: Doğukan Hazar Manço / Doğukan Manço
Doğum tarihi: 19 Mayıs 1981
Doğum yeri: Liege / Belçika
Boyu: 1.75
Burcu: Boğa
Ailesi: Barış Manço (babası), Lale Manço (annesi)
Eşi: Tuğba Macit 82012-2015)
Çocuk (ları): Yok
Mesleği: Müzisyen, DJ
Aktif Yılları: 2009’dan günümüze kadar
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Doğukan Manço Kimdir? Doğukan Manço özellikle Survivor yarışması sayesinde pek çok kişi tarafından tanınmaya başladı. Ancak her ne kadar bu yarışmayla tanınmış olsa da esas mesleği şarkıcılık ve DJ’liktir. Bu alanda pek çok başarılı işe imza atmış olan ünlü müzisyen ayrıca ülkemizin önde gelen isimleri arasında yer alan Barış Manço’nun da oğludur.

Doğukan Manço Kaç Yaşında? Nereli? Eşi? Çocukları?

Doğukan Manço Belçika doğumludur. Ancak aslen İstanbullu. 19 Mayıs 1981 yılında doğan ünlü sanatçı şu an 42 yaşında.

Ünlü sanatçının bilinen bir evliliği var. Doğukan Manço’nun eşi Tuğba Macit’tir. 2012 yılında Tuğba Macit ile dünya evine giren müzisyenin evliliği 2015 yılında sonlanmış. Ünlü sanatçının çocuğu ise yok.

Doğukan Manço Eğitim Hayatı

Doğukan Manço Survivor yarışması sayesinde izleyiciler tarafından tanınır hale geldi ve hayatı birçok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. 19 Mayıs 1981 yılında doğan oyuncu Belçika’nın Liege şehrinde doğdu. Babası herkes tarafından sevilen usta sanatçı Barış Manço, annesi ise Lale Manço’dur.

Ünlü müzisyen lise eğitimine Galatasaray Lisesi’nde başlamıştır. Ancak ilerleyen dönemlerde ders durumlarından kaynaklı olarak Bahariye Lisesi’ne geçiş yapmıştır. Daha sonrasında ise babasının tavsiyeleri üzerine lise eğitimine Marmara Radyo Televizyon Gazetecilik Anadolu Teknik Lisesi’nde devam etmiştir.

Doğukan Manço eğitim hayatı için lisans sürecinde ABD’ye gitmiştir. Burada Florida eyaletinde bulunan bir üniversitede Şehir ve Bölge Planlama bölümünde eğitim almıştır. ABD’de lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2008 yılında Türkiye’ye geri dönmüştür.

Doğukan Manço Müzik Kariyeri

Doğukan Manço Survivor yarışmasıyla ünlü olmadan önce kariyerine ilk adımı müzik sektörüyle atmıştır. Çok küçük yaşlardan itibaren gitar ve piyano dersleri almıştır. Diğer bir yandan ABD’de eğitim hayatını sürdürürken Florida Türk Radyosu’nda radyo programcılığı da yapan ünlü müzisyen Biçilmiş Kaftan isimli bir programın sunuculuğunu üstlenmiştir.

2008 yılında ülkeye geri döndükten sonra Biçilmiş Kaftan programına burada devam etmiştir. Diğer bir yandan 2009 yılında DJ’lik kariyerine ilk adımı atmıştır. 2009 yılında Barış Manço’nun anısına Beyoğlu’nda düzenlenen bir program kapsamında DJ olarak sahne almıştır.

2011 yılına gelindiğinde ise Doğukan Manço DJ’liğe profesyonel olarak başlangıç yapmıştır. Müzik sektöründe kariyerine devam etmek isteyen sanatçı 2012 yılında kurduğu Manço Prodüksiyon şirketiyle başarılı işlere imza atmıştır. Şirket bünyesinde gerçekleştirdiği ilk işi ise Barış Manço’nun 1976 senesinde bestelemiş olduğu Nick The Copper isimli parçanın yeniden uyarlanmış hali olan Binlik Demlik isimli single parçadır.

Prodüksiyon şirketini kurduktan sonra gerçekleştirdiği ikinci proje ise yine babasının popüler şarkıları arasında yer alan Sakin Ol single parçasıdır. Tuğba Yurt ile birlikte bu parçayı yeniden yorumlayan Doğukan Manço Sakin Ol teklisi ile 2014 yılında müzikseverler tarafından en fazla dinlenen parçalar listesine girmeyi başarmıştır.

2016 yılına gelindiğinde ise Yüzleşme ismini verdiği bir single parçayı daha sevenlerine sunmuştur. 2018 yılında Söyle Zalim Sultan isimli bir projeye daha imza atmıştır. Benzer şekilde single bir parça olan Söyle Zalim Sultan sanatçının dördüncü tekli projesidir.

Doğukan Manço ve Survivor Yarışması

Survivor yarışmasıyla tam anlamıyla adını duyurmayı başarmıştır. 2013 yılında popüler yarışmaya katılan sanatçı yarışmada ünlüler takımında yer almıştır. Yarışmanın finallerine kadar aktif şekilde ekranlarda görünen Manço, program sonunda ikincilik ödülünü kazanmıştır.

Survivor serüvenine Survivor All Star programıyla devam etmiştir. İzleyici tarafından 2013 yılındaki performansı çok beğenilen yarışmacı All Star yarışmacı kadrosunun ünlüler takımına dahil edildi. 124 gün boyunca programda yarışmacı olarak yer alan Manço 21 Haziran 2015 tarihli bölümde yarışmadan elendi.

Doğukan Manço Drift Yarışları

Doğukan Manço drift yarışları ile de hayranları tarafından tanınıyor. Müzik kariyerinin yanı sıra araba yarışlarına da ilgili olan Manço’nun çocukluğunda motor sporları alanında eğitim aldığı biliniyor. Profesyonel drifft pilotu olan ünlü müzisyen bir süre drift yarışlarıyla yakından ilgilenmiş, ancak daha sonrasında bir süre ara vermiştir.

2016 yılına gelindiğinde ise drift pilotluğuna tekrar başlamıştır. Müzisyenin 46 ismini verdiği özel bir yarış arabası bulunmakta. Bu arabayla birlikte 2018 ve 2019 yıllarına çeşitli drift yarışmalarına katılmış ve bu yarışmalarda derece almaya hak kazanmıştır. Günümüzde ise bilhassa drift üzerine çeşitli içerikler paylaştığı bir YouTube kanalı üzerinden motor sporlarıyla ilgilenmeyi sürdürmektedir.

Doğukan Manço Şarkıları

  • Binlik Demlik (2012)
  • Sakin Ol (2014)
  • Yüzleşme (2016)
  • Ayı (2017)
  • Zalim Sultan (2014)
  • Ben Adam Olmam (2022)

Doğukan Manço Yer Aldığı Yarışmalar:

  • Survivor Ünlüler-Gönüllüler (2013)
  • Survivor All Star (2015)

Videoları

 

Fotoğrafları

Elifnur Özcan

Yaklaşık 5 senedir aktif olarak içerik yazarı olarak çalışmaktayım. Çok sayıda web sitesi için çeşitli konularda içerikler hazırladım. Ancak özellikle bilgi verici ve okuyucuya birşeyler katacak içerikler hazırlamaktan keyif duyuyorum. MaksatBilgi ailesine henüz yeni katıldım. Ancak işinize yarayacak ve okurken keyif alacağınız içerikler hazırlayacağıma inanıyorum. Şimdiden keyifli okumalar :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu