Yabancı Erkek Ünlüler

Walison Fonseca Kimdir?

Survivor 2023 Gönüllüler takımında yer alan yarışmacı Walison Fonseca kimdir?

instagram takipçi hilesi

Walison Fonseca
Tam adı: Walison Fonseca
Doğum tarihi: 1986
Doğum yeri: Santos / Brezilya
Boyu: 1.88
Kilosu: 81
Ailesi: Annesi Aninha Fonseca
Eşi: Melisa Pınar Fonseca
Çocuk (ları): Amaya Fonseca
Mesleği: Model ve Oyuncu
Aktif Yılları: 2020’den beri
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  tiktok

Hakkında

2020 yılında Masterchef Türkiye yarışmasıyla tanıdığımız yabancı yarışmacı Walison Fonseca kimdir? Türkiye’nin merakla izlenen ve takip edilen TV8’de yayınlanan jürilerini Somer SivrioğluDanilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya‘nın oluşturduğu Masterchef Türkiye’nin 2020 sezonu çok sevilmiştir. Bu sezonda yer alan sevimli ve yakışıklı yarışmacı Walison Fonseca, samimiyeti ile kalplere kazınmıştır. Bakalım bu yakışıklı model kimmiş?

Masterchef Türkiye yarışması ile tanıdığımız Walison Fonseca şimdi ise bugün yayınlanmaya başlayacak olan Survivor 2023 yarışmasıyla ekranlarda karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 1986 yılında Brezilya‘nın Santos Sao Paulo şehrinde dünyaya gelen yakışıklı model, 3 yıldır Türkiye’de yaşıyor. Hatta Masterchef yarışmasını izleyenler bilir ki çok sevimli Türkçe konuşuyor. Ünlü model 36 yaşındadır.

Walison Fonseca, Kore, ABDİtalya, Meksika da dahil olmak üzere dörtten fazla ülkede yaşamış. Aynı zamanda yakışıklı ve samimi olmasının dışında İspanyolca, İngilizce, Portekizce, İtalyanca ve orta düzeyde Türkçe olmak üzere 5 dil biliyor. Çeşitli ülkelerde yaşayan Walison Fonseca, İstanbul’a gelip aşık olmuş ve yaşamaya karar vermiş.

Kendini yarı Türk, yarı Brezilyalı olarak tanımlayan Walison Fonseca, Türkiye’yi çok sevdiğini ve burada evinde gibi hissettiğini söylüyor. Melisa Pınar isimli dünyalar güzeli bir eşi ve Amaya isimli dünya tatlısı bir kız çocuğuna sahip. Instagram ve TikTok hesaplarında ailesiyle çektiği muazzam fotoğraf ve videoları görebilirsiniz.

Walison Fonseca Eğitim ve Kariyer

Brezilya’da 7 sene boyunca tiyatro eğitimi alan Walison Fonseca, genç yaşta aldığı tekliflerle birlikte modellik yapmaya başlamış. Zaten boyundan, posundan, yakışıklılığından anlayacağımız üzere birçoğumuzun tam bir Biscolata erkeği diyebileceğimiz birisi! Erken yaşta modelliğe başlayan Walison, Amerika, İtalya ve 10 farklı ülkede modellik yapmış.

Önceleri Brezilya’da dizilerde rol almış ve oyunculuk yapmış. 18 sene boyunca oyunculuk ve modellik kariyerine başarılar katmaya devam etmiş aynı zamanda farklı ülkelerde yaşamış. TV8’de yayınlanan Masterchef Türkiye yarışması ile de bizler tanıma şansı yakaladık.

2017 yılında Türkiye’de yaşamaya başlayan Walison, 2020 Masterchef Türkiye yarışmasında dikkatleri üzerine çekmişti. Jürilerin arasında yer alan Danilo Zanna ile aralarındaki muhabbetler ile izleyenleri bir hayli güldürmüşlerdi. İlk turu başarı ile geçen Walison, 2.turda başarılı olamayıp yedeklerden yarışmaya dahil olmuştu. Yarışmada yer aldığı süre boyunca yaptığı yemekler de bir hayli beğenilmişti.

2020 Masterchef Türkiye 2020 yarışması ile ekranlara gelen Walison Fonseca, Türkiye’de de o tarihten sonra tanınmıştır. Masterchef Türkiye yarışmasının ilk turunda şeflerden 3 evet alarak ikinci tura geçme şansı yakaladı. İkinci turda ise ilk defa yaptığı “suffle” ile üçlü düellolardan başarıyla sıyrıldı. Ana kadronun belirleneceği turda ise başarıyla geçemedi fakat sonrasında elenen Selin Öztürk yerine yedeklerden Walison çağrıldı.

Yedeklerden yarışmaya geri gelen Walison 3 haftalık bir Masterchef macerası yaşadı. Kaldığı süre boyunca izleyenlerin ve yarışmacı arkadaşlarının sevgisini kazandı. Samimiyeti ve temiz kalbi ile gönüllerde taht kuran Walison Fonseca, 3 hafta sonunda yarışmaya veda etti. “Ben mutluyum çünkü Masterchef’e geldim. Başka dil, başka ülke, Danilo sen anlarsın, zor… Bazen iyi, bazen kötü, stres var, kavga var. Çünkü böyle her zaman iyi olmaz, güzel olmaz, ama ben hep pozitif oldum. Burası rüya gibiydi.” sözleri ile izleyen herkesi duygulandırmıştı.

Aynı zamanda Masterchef’e veda ederken bile Türkiye’nin ona bir şeyler katacağından emindi. Sonrasında 2021 yılının Eylül ayında başlarda benzettiğimiz Biscolata erkeği oldu ve Biscolata reklamında oynadı. Erkek moda markası KİP’in 2022 ilkbahar yaz koleksiyonunun reklam yüzü oldu. Aynı zamanda 2022 yılında vizyona giren, başrollerinde Gonca Vuslateri, Burak Yamantürk ve Öznur Serçeler’in yer aldığı Allah Yazdıysa Bozsun filminde de rol aldı.

Samimiyeti ve yakışıklılığı ile kalplere kazınan Walison Fonseca, modellik dışında da başarılara imza atmıştır. Modellik ve oyunculuğa ek olarak ithalat ihracat yapan bir firması da bulunuyor. Şimdilerde ise bugün ekranlarda yayınlanmaya başlayacak olan, kadrosunda Murat Eken, Seçkin Piriler, Ümit Erdim, Yusuf Güney, Zeynep Alkan, Chaby Han, Alper Rende, Halil İbrahim Göker, Buse Plan gibi isimlerin yer aldığı Survivor 2023 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu