Yerli Erkek Ünlüler

Turabi Çamkıran Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Turabi Çamkıran
Tam adı: Turabi Çamkıran
Doğum tarihi: 3 Temmuz 1987
Doğum yeri: Mersin / Türkiye
Boyu:…
Burcu: Yengeç
Ailesi:…
Mesleği: Dövüşçü, oyuncu, dansçı
Aktif Yılları: 2013’den günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Survivor Turabi lakabıyla bilinen ünlü isim Türkiye’nin en popüler yarışma programları arasında yer alan Survivor yarışmasıyla hafızalara kazınmıştır. Bu yarışmayla geniş bir hayran kitlesine ulaşan ünlü isim yarışma programının yanı sıra oyunculuk, dövüş sanatları ve dans gibi alanlarda da aktif olarak faaliyet göstermektedir.

Turabi Çamkıran Hayatı

Turabi Çamkıran 3 Temmuz 1987 yılında Mersin’de dünyaya geldi. Ancak ünlü ismin aslen Afşinli. İlkokul ve ortaokul eğitimleri hakkında net bir bilgi bulunmayan ünlü yarışmacı lise eğitimine Mersin Toroslar Lisesi ve Gazi Lisesi’nde başladı. Ancak o dönemlerde liseyi bitiremedi. Survivor yarışmasını kazandıktan sonra yarıda kalan lise eğitimini açıktan tamamladı.

Çok genç yaşlardan itibaren hem dövüş sanatlarına hem de dansa büyük ilgi duydu. Özellikle breakdance ve muay thai gibi dövüş sanatları alanında kendini oldukça geliştirdi.

2013 yılında ise Turabi Çamkıran Adem Kılıççı gibi isimlerin de yer aldığı Survivor yarışmasına katıldı. Yarışma süresince gösterdiği başarılı performans ve tavırlarıyla geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı. Yarışma sonunda yarı finale kadar yükselmeyi başardı.

Benzer şekilde 2014 yılında tekrar Survivor yarışmasında Gönüllüler takımında yer aldı. O sene yarışmayı birincilikle bitirerek 2014 Survivor Şampiyonu olmayı başardı. Aynı zamanda yarışma sonrasında ilk oyunculuk performansını da gerçekleştirdi. 2014 yılında vizyona giren Sabit Kanca 2 filminde yardımcı oyuncu olarak yer aldı.

2015 yılında ise Survivor All Star yarışmasına katıldı. Bu yarışmayı da birincilikle tamamlayan Turabi Çamkıran ard arda iki sene birinci olan ilk yarışmacı olarak Türkiye Survivor tarihine geçti.

2016 yılında ise bir dönemin popüler dizisi Kertenkele dizisinde Kara Kemal karakterine can verdi. Dizide gösterdiği performansıyla hayran kitlesini daha da genişletmeyi başardı. 2017 yılında ise Ketenpere isimli filmde Yıldıray rolüne hayat verdi.

2018 yılına gelindiğinde Survivor yarışmasına üçüncü kez katılım sağladı. Ancak bu kez yarışmayı beşincilikle tamamladı. Survivor yarışmasının ardından ABD’de yayınlanan ve oldukça ünlü bir yarışma programı olan The Challenge: War of The Worlds yarışmasına katıldı. Bu yarışmayı da şampiyon olarak tamamlayan ünlü isim dünya çapında tanınmayı başardı.

2021 yılında ise başrol olarak ilk oyunculuk deneyimi gerçekleştirdi. Avcu: İlk Kehanet isimli fantastik filmde Anahtarcı rolüyle beyaz perde de sevenleriyle buluştu. 2023 yılının Ağustos ayında Turabi Çamkıran kaza geçirdi. Yetenekli isim kaza sonrası bulunduğu Amerika’da tedavi altına alındı.

Videoları

 

 

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu