Yerli Kadın Ünlüler

Survıvor Seda Aktuğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

seda aktuglu kimdir 9
Tam adı
: Seda Aktuğlu
Doğum tarihi: 24 Nisan 1987
Doğum yeri: Pinneberg, Almanya
Burcu: Boğa
Ailesi: Neşe Aktuğlu (Annesi), İlyas Aktuğlu (Babası), Kaan Şefik Aktuğlu )Abisi)
Mesleği: Öğretmen, Oyuncu
Aktif Yılları: 2008 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Seda Aktuğlu Kimdir? Seda Aktuğlu, öğretmen ve oyuncudur.

Seda Aktuğlu Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987 günü Almanya’nın Pinneberg günü dünyaya gözlerini açtı. Annesinin adı Neşe Aktuğlu, babasının adı ise İlyas Aktuğlu’dur. Kaan Şefik Aktuğlu adında bir abisi de var. Baba tarafından aslen Trabzonlu, annesi tarafından ise Eskişehirlidir. Dedesi Kırıkkale, anneannesi ise Kırım Türkü’dür.

Seda Aktuğlu Eğitimi

Seda Aktuğlu, Pinneberg Statische Çocuk Yuvası’ndan sonra Pinneberg Carl-Eiltz Okulu’nda ilkokul öğrenimini tamamladı. Daha sonra, 2003 yılında Türkiye’ye dönerek Eskişehir Özel Gelişim Koleji’nde lise eğitimine devam etmiş ve 2006 yılında başarıyla mezun oldu.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Almanca Öğretmenlik Bölümü’ne kaydını yaptıran Seda, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde de öğrenimine devam etti. Bununla birlikte, 2013 yılında Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Diksiyon, Temel Oyunculuk ve Tiyatro eğitimleri aldı.

Öğrenim süresince, Atletizm, Yüzme, Buz Pateni, Paten, Kayak, Dalış, Fitness, Boks, Voleybol ve Silahla Hedef Atış gibi çeşitli spor dallarıyla ilgilendi.

Seda Aktuğlu Kariyeri

13 Aralık 2008 tarihinde, Acun Ilıcalı‘nın sunumuyla ekranlara gelen “Var Mısın Yok Musun” yarışmasına katılmış ve 18 Ocak 2009 tarihine kadar 17 programda yer aldı. bu süreçte toplamda 34 bin Türk Lirası ödül kazanmıştır. Ayrıca, 22 Ağustos 2009 tarihinde, efsane yarışmacı olarak tekrar “Var Mısın Yok Musun” yarışmasına katıldı. 18 Ekim 2009 tarihinde ise 112 bin TL’lik bir ödül kazandı.

Seda Aktuğlu, 2010 yılında Acun Ilıcalı‘nın yapımcılığını üstlendiği ve sunuculuğunu yaptığı “Var mısın Yok musun” programında yer alan yarışmacılardan seçilerek Panama’da düzenlenen “Survivor Kızlar – Erkekler” yarışmasına katıldı. Bu mücadelede Survivor’un şampiyonu ise Merve Oflaz oldu. 2011 yılında, “Komik Bir Aşk Hikayesi” adlı sinema filminde Arzu Yanardağ, Aydoğan Temel, Selahattin Taşdöğen, Orhan Aydın ve Zeynep Gülmez ile birlikte rol aldı.

Aktuğlu, 22 Şubat 2015 günü yine TV 8 ekranlarında yayınlanmaya başlanan “Survivor 2015: All Star” yarışmasına da katıldı. Turabi Çamkıran, Hilmi Cem İntepe, Doğukan MançoMerve Oflaz, Ece Begüm Yücetan, Pascal Nouma, Serenay Aktaş, Sahra Işık, Anıl Tetik, Nadya Zagli, Özlem Çalın, Duygu Çetinkaya, Taner Özdeş, Almeda Abazi,  Berna Canbeldek, Bozok Gören, Hasan Yalnızoğlu, Hakan Hatipoğlu, Merve Aydın ve Fulya Keskin katıldı. O sezon yarışmadan Nihat Doğan çıkarılmış ve yerine Ahmet Dursun getirilmişti.

Seda Aktuğlu, Survıvor 2024 All Star yarışması kadrosuna da dahil edildi. Yarışmada kırmızı takımda yer alacak olan Aktuğlu, mavi takımda Ogeday Girişken, Yunus Emre Özden, Begüm Yücetan, Seda Ocak, Yasin Obuz, Bozok Gören, Furkan Kızılay, Damla Can, Sahra Işık, Hakan Hatipoğlu, Nefise Karatay, Yiğit Poyraz ve Yaman Keleş ile aynı takımda yer alacak.

Kırmızı takımda ise; Nagihan Karadere, Pınar Saka, Gizem Memiç, Doğukan Manço, Nihat Altınkaya, Sercan Yıldırım, Turabi Çamkıran, Berna Canbeldek, Ersin Korkut, Merve Aydın, Özgür Tetik, Aleyna Kalaycıoğlu ve Kardeniz Kılıç yer alacak.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu