Yerli Kadın Ünlüler

Esra Ersoy Kimdir?

instagram takipçi hilesi

esra ersoy
Tam adı: Esra Ersoy
Doğum tarihi: 21 Haziran 1985
Doğum yeri: Mersin
Boyu: 1,71
Burcu: İkizler
Ailesi: Annesi Fadime Şeker, Kardeşi Ceyda Ersoy
Eşi:
Çocuk (ları):
Mesleği: Fotomodel, Oyuncu, Şarkıcı
Aktif Yılları: 2008’den günümüze
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Esra Ersoy Kimdir? 2008’den bu yana fotomodellik, oyunculuk ve şarkıcılık yapan ünlüdür.

Esra Ersoy 21 Haziran 1985 tarihinde Mersin ilinin merkezinde dünyaya gelmiştir. Evleri üç katlı villa olan Esra Ersoy’un kendisinden 4 yaş küçük kız kardeşi bulunmaktadır. Ceyda Ersoy‘da kendisi gibi ünlüdür. Cicişler adıyla tanınan ikili genelde şarkılarını, oyunculuklarını ve fotomodellik çalışmalarını birlikte yapmaktadırlar. Annesi ise Fadime Şeker’dir. Babası ile annesi ayrı olan Cicişler, küçüklükten bu yana anneleriyle yaşamışlardır.

İlkokul ve ortaokulu Özel Toros Kolejinde okumuştur. Lise eğitimi içinde Mersin Sabancı Anadolu Lisesini tercih edip buradan mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için Ankara, Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanıp, mezun olmuştur.

Üniversite eğitiminden sonra bir süre daha Ankara’da kalıp Laila’da Halkla İlişkiler Çalışanı ve Halkla İlişkiler Müdür olarak çalışmıştır. Sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi‘nde tiyatro eğitimi almıştır. 2007 yılında Behzat Uygur ve Melike Güner’in yapmış olduğu ”Güzel ve Dahi” yarışmasına katılmıştır. Yarışmada çılgınlıklar, güzelliği ve konuşması dikkat çekmiştir. Bu yüzden yarışma tüm şanslarına kapı açtı denebilir. Yarışmanın ardından TV programı sunuculukları, reklamlar ve oyunculuk istekleri art arda gelmiştir.

Aynı zamanda twitter ve youtubeda da kendisi ile ilgili videolar paylaşan Esra Ersoy, bu videolar ile de kendini ileri taşımıştır. Kardeşi Ceyda Ersoy ile birlikte 2008 yılında Fatih Aksoy yapımcılığı, Kartal Tibet yönetmenliği ile birlikte ”Hayat Güzeldir” filminde yer almıştır. Dizi filmde Alp Kırşan, Cem Davran, Begüm Kütük, Merve Sevi gibi önemli isimlerde yer almaktadır.

2009 yılında Cine5 kanalında kendi programlarını yapmaya başlamışlardır. ”Günaydın Cicişler” ile tanınan ikili Ciciş ismiyle de kalmışlardır. 2012 yılında ise TV8 kanalında yayımlanan ve çekimleri Kenya’da tamamlanan ”Trophy Türk” adlı yarışma programında yer almışlardır. Çeşitli sinema, reklam ve dizilerde yer alan Esra Ersoy en son 2014 yılında ‘‘Şipşak Anadolu” sinema filminde yer almıştır.

Aşk hayatı ile de sık sık gündeme gelen Ersoy’un şuan için evliliği, nişanlılık evresi veya sevgilisi olduğu bilinmiyor.

Filmleri, Dizileri ve Reklamları

  1. 2014 – Şipşak Anadolu – Sinema Filmi
  2. 2011 – Ruffles Reklamı
  3. 2009-2010 – Neşeli Günler – Sunucu (Cine 5)
  4. 2009-2010 – Burger King Reklamları- Vodafone Reklam Filmi
  5. 2009 – Kandıramazsın Beni Tv Programı (Fox Tv)
  6. 2009 – Manga – Klip – Dünyanın Sonuna Doğmuşum
  7. 2008 – Çarkıfelek – Hostes (Kanal 1)
  8. 2008 – Hürriyet Emlak Reklam Filmi
  9. 2008 – Hayat Güzeldir – Dizi Film (Show Tv)
  10. 2007 – Güzel ve Dahi (Yarışma) (Show Tv)

Videoları

 

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu