BilimDoğa

Dünya Canlı Yayında! Uzaydan Canlı yayın

uzaydan-izlenecek-bugun Dünya Canlı Yayında! Uzaydan Canlı yayın

Sonunda bu da oldu!

1960’larda uzaya çıkılacak, uzayda ayda gezilecek denildiğinde herkes buna inanmakta zorlanıyordu.Ama Yuri Alekseyeviç Gagarin (Rusça: Юрий Алексеевич Гагарин; 9 Mart 1934 – 27 Mart 1968),12 Nisan 1961’de uzaya çıkarak Dünya’yı uzaydan gören ilk insan olan bir Sovyet kozmonot olmuştur.

Şimdi ise Uluslararası Uzay İstasyonu Astronotları ,Dünyayı uzaydan 90 dakika boyunca canlı yayın yapacaklar.Bunu da bütün insanlara canlı yayında yaşadığımız dünyayı  izletecekler.Neyse lafı fazla uzatmadan national geographic chanel ın resmi sitesindeki Tanıtım Metni Şöyle ;

Bu inanılmaz etkinliğin bir parçası olup Uluslararası Uzay İstasyonu astronotlarıyla Dünya’nın yörüngesinde 90 dakikalık bir maceraya hazır mısın? Dünya’dan gün batımından gün doğumuna, şehir ışıklarına, şimşeklerden kayan yıldızlara kadar pek çok etkileyici görüntülere şahit olacağız. Astronotlar Rick Mastracchio ve Koichi Wakata Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki yaşamın kamera arkasını gösterecek. Mikro yerçekiminde aylarca nasıl yaşadıklarını, baş aşağı nasıl uyuduklarını, nasıl dinç kaldıklarını, hijyenlerini nasıl sağladıklarını ve herkesin en çok merak ettiği konulardan biri olan tuvaleti nasıl kullandıklarını göreceğiz.

İLGİLİ BİLGİ:
Ay Tutulması Nedir? Nasıl Oluşur?

 

Soledad O’Brien’ın ev sahipliği yapacağı bu gece 02:00’de başlayacak iki saatlik canlı yayını kaçırma!

İzlemek için Tıklayın (Resmi Web Adresine Gider)

Kaynak : National Geographic

Etiketler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı