Özel Günler

14-20 Nisan Şehitler Haftası Mesajları!

instagram takipçi hilesi

14-20 Nisan Şehitler Haftası Mesajları! Şehitlik, Allah’ın rızası için din, vatan ve millet uğruna hayatını feda eden Müslüman bir bireyin ulaşabileceği en üst mertebedir. İslam inancında, peygamberlikten sonra en yüce makamdır. Toplumumuzda, bu onura erişmek vatan ve millet için fedakarlık yapmanın en büyük göstergesidir.

Atalarımız, bu toprakları İslam’ın yayılması ve insanlara doğru yolu göstermek için yüzyıllar boyunca mücadele verdi. Bu topraklar, birçok kanlı savaşa ve kahramanlığa tanıklık etti. Bu savaşlarda birçok kişi şehitlik mertebesine ulaştı. Böylece bu topraklar artık Türk toprağı oldu ve şanlı Türk bayrağının gölgesinde yaşamaya başladık.

Yüzyıllardır bizim olan, kanımızla suladığımız ve eserlerimizle adeta mühürlediğimiz bu topraklara göz dikenler oldu. Anadolu, parçalanan Osmanlı Devleti’nin elinde kalan son değerli toprağımızı da alarak, adeta yılların intikamını almaya çalıştılar. Her yönden, o dönemin en ölümcül savaş makineleriyle üzerimize saldırdılar. Uzun süren savaşlarla yorgun düşen milletimiz, başlangıçta yenilgiye uğramış gibi göründü.

Ancak sonra imanlarıyla, cesur askerleriyle ve Mustafa Kemal Atatürk gibi dehalarıyla kötü gidişi durdurdular. Göğüslerini siper ederek bu vatanı korudular ve şehit oldular. Biz de bu vesileyle başta “Çanakkale Geçilmez” diyerek göğüslerine siper eden Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarına ve günümüze kadar şehit olan tüm askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

sehitler haftasi mesajlari 1

14-20 Nisan Şehitler Haftası Mesajları!

14-20 Nisan Şehitler haftası münasebeti ile Vatan Bayrak Ezan uğruna Canlarını Feda eden bütün Kahraman Şehitlerimizi saygıyla Rahmetle Anıyorum.

Birliğimiz, beraberliğimiz ve bağımsızlığımız uğruna mücadele veren Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Vatan, millet ve bayrak uğruna şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi şehitler haftasın da rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Canları pahasına vatan topraklarını savunarak bizlere Türk Bayrağı altında yaşama şerefini veren Aziz Şehitlerimizi Şehitler Haftası münasebeti ile saygı, sevgi ve minnetle yad ediyorum.

Ay yıldızlı Al Bayrağımız için canını ortaya koyan, Hakk’a yürümüş tüm şehitlerimizi Şehitler Haftası münasebeti ile rahmet ve dua ile anıyoruz.

Bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, bütün kahramanlarımızı Şehitle haftası münasebeti ile rahmetle ve şükranla anıyoruz.

Cennette şehitler vardır.!!! (Allah’a) aşık (Peygamberine) aşık, Candan vazgeçmiş şehitler vardır. (Ruhları şad olsun).

Şehitle haftası münasebeti ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, canları pahasına vatan topraklarını savunarak bizlere Türk Bayrağı altında yaşama şerefini veren Aziz Şehitlerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyorum.

Dönmeyi hiç düşünmediler. Bu vatanı evlatlarına bırakabilmek için canlarını gözlerini bile kırpmadan verdiler. Şehitle haftası münasebeti ile Saygı ve minnetle şehitlerimizi anıyoruz.

Milletimiz, mukaddes vatanımızın korunması için canlarını veren 14 Nisan Şehitler haftası münasebeti ile şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacaktır.

Ay yıldızlı Al Bayrağımız için canını ortaya koyan, Hakk’a yürümüş tüm şehitlerimizi Şehitler Haftası münasebeti ile rahmet ve dua ile anıyoruz.

Dönmeyi hiç düşünmediler. Bu vatanı evlatlarına bırakabilmek için canlarını gözlerini bile kırpmadan verdiler. Şehitle haftası münasebeti ile Saygı ve minnetle şehitlerimizi anıyoruz.

Milletimizin üzerinde yaşadığı toprakları vatan yapma, milli varlığımızı sürdürme, bağımsızlık, insanlık ve barış ideali uğruna canlarını feda eden; birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, bayrağımızın ve özgürlüğümüzün ölümsüz simgeleri olan Aziz Şehitlerimizi, her yıl olduğu gibi, bu yıl da rahmet, minnet ve şükranla anıyor, değerli ailelerine esenlikler diliyorum.

14-20 Nisan Şehitler Haftası İle İlgili Videolar

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu