Film & Dizi Önerisi

Arap Kadri Filmi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Arap Kadri Filmi Konusu ve Oyuncuları. 19 Nisan 2024 tarihinde vizyona giren filmin türü komedidir. Başrollerinde Necip Memili, Ahmet Mümtaz Taylan ve Zeynep Çamcı‘dır.

Diğer dizi film içeriklerimiz için buraya tıklayabilirsiniz. Aşağıda ise Arap Kadri Filmi Konusu ve Oyuncularını aynı zamanda filmin diğer detaylarını bulabilirsiniz.

arap kadri filmi konusu ve oyunculari1

Türkçe İsmi: Arap Kadri
IMDb Puanı: ../10
Yapım yılı: 2023
İlk vizyon tarihi: 19 Nisan 2024
Yaş Sınırı: +13
Yönetmeni: Emre Kavuk
Senarist: Volkan Öge ve Ömer Fikret Şen
Yapımcı:  PH7, DMC ve NetD
Yapım Şirketi: PH7, DMC ve NetD
Başrol Oyuncuları: Necip Memili, Ahmet Mümtaz Taylan ve Zeynep Çamcı
Türü
: Komedi
Yapım Ülkesi
: Türkiye
Hangi Platformda: Sinema

Arap Kadri Filmi Konusu

Başrollerini Necip Memili, Ahmet Mümtaz Taylan ve Zeynep Çamcı‘nın paylaştığı Arap Kadri filmi 19 Nisan 2024 tarihinde sinemalarda vizyona girdi. 2023 yılında yapımı tamamlanan filmin türü komedidir.

Filmde Arap Kadri ve Tarzan karakterleri var. Özgürlüğüne ve paraya bağlı olmayan sevmeyen Arap Kadri, ormanda yaşayan, kural sevmeyen ve özgürlük düşkünü bir adam. Tarzan ise düzenini kurmuş olduğu ormanda düzenli bir yaşam sürmeye çalışır ve canlılarla arkadaştır. Şehir yaşamını sevmeyen ve özgürlüğüne düşkün olan Arap Kadri ise ormanda bulunan düzeni de bozar. Bozulan düzeni yüzünden Tarzan, Arap Kadri ile sürekli olarak tartışma yaşar.

arap kadri filmi konusu ve oyunculari3

Filmin senaryosunu Volkan Öge ve Ömer Fikret Şen yazmıştır. Yönetmenliğini Emre Kavuk‘un üstlendiği Arap Kadri filminde karakterlerin yaratılmasını ünlü mizah dergisi olan Gırgır dergisinin ünlü ve usta karikatüristlerinden Tekin Aral yapmıştır. Filmin sanat yönetmeni ise Uğur Oktan‘dır.

Aynı zamanda filmin yapımını üstlenen yapım şirketleri ise PH7, DMC ve NetD olmuştur. Filmde geçen orman alanı olmayan ve sıfırdan ortaya çıkan bir orman olarak bilinir. Yoğun tasarımlar ve büyük yapım aşamalarından geçtikten sonra ortaya çıkan bu ormanın ve doğanın zarar görmemesi adına büyük hassasiyetler de gösterilmiştir.

Filmde geçen barakalar, çadırlar ve çadır kumaşları iklim koşullarına uygun, özel boyalarla ve el işçiliğiyle hazırlanmıştır. Ormanın dekoru için yaklaşık olarak 25 kişilik ekip getirilmiştir. Dekor ekibi, ressam, kostüm ekibi, sanat yönetmeni, taş ustası gibi ormandaki bütün detayları güzelleştirilebilecek kişilerin emeği geçmiştir.

arap kadri filmi konusu ve oyunculari2

Özellikle 70’li ve 80’li yıllarda gündemde olan ”Tarzan” karakterinin sinemaya yansıtılması, izleyenlerde büyük heyecan ve merak da uyandırmıştır.

Arap Kadri Filmi Ne Zaman Vizyona Girmiştir?

Film ilk olarak 27 Temmuz 2023 tarihinde vizyon tarihinin 15 Aralık 2023 olarak anons edilmesiyle duyulmuştur. Fakat filmin vizyon tarihi 12 Aralık 2023 tarihinde ertelenmiş ve ertelenen tarih belirtilmemiştir. 28 Ocak 2024 tarihinde filmin vizyon tarihi 19 Nisan 2024 olarak değiştirilmiştir. Aynı zamanda filmin eski adı olan ”Arap Kadri ve Tarzan” ismi de 21 Mart 2024 tarihinde sadece ”Arap Kadri” olarak değiştirilmiştir.

Arap Kadri filminin normalde 15 Aralık 2023 tarihinde vizyona girmesi bekleniyordu fakat bazı sebeplerden ötürü 19 Nisan 2024 tarihine ertelenmiştir. 19 Nisan 2024 tarihinde sinemalarda yayına başlamıştır.

Arap Kadri Filmi Oyuncuları

arap kadri filmi konusu ve oyunculari4

Arap Kadri Filmi Fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu