Yerli Erkek Ünlüler

Mert Demir Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Mert Demir Kimdir 4
Tam adı: Mert Demir
Doğum tarihi: 26 Aralık 1993
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.73 m
Burcu: Oğlak
Ailesi:
Sevgilisi: Serenay Sarıkaya (Nisan 2024 / Söylenti)
Mesleği:  Şarkıcı; söz yazarı; prodüktör; yapımcı; aranjör
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Mert Demir kimdir? Mert Demir, Türk şarkıcı, söz yazarı, prodüktör, yapımcı ve aranjör. Özellikle bilinen parçaları arasında “Antidepresan” parçasının Mabel Matiz tarafından dillerde olmasıyla da bilinse de sahne performansı bakımından hayran kitlesi oldukça yayılmakta.

Mert Demir, 26 Aralık 1993 tarihinde İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde dünyaya geldi. Çocukluğundan itibaren müzikle ilgilenmiş ve yurt dışında yaşama planları yapmış.

Müzik kariyerine “O Ses Türkiye” yarışmasına katılarak (2013), profesyonel anlamda başlamış oldu. Bu durum itibariyle de yurt dışında yaşama planı yerine, Türkiye’de müzik kariyerine devam etme durumuna dönüşmüştür.

Bu yarışmada elde ettiği başarı ve oluşturduğu hayran kitlesi sayesinde müzik kariyeri için iyi bir motivasyon oluşturdu. Böylece 2014 yılında başladığı sahne çalışmaları sayesinde hayran kitlesini büyütmeye başladı. Tam anlamıyla 2017 yılında FadeOut Müzik ile profesyonel anlamda müzik kariyerine adım atmış oldu.

İlginizi çekebilir: Türkiye’nin En Yakışıklı 100 Erkeği

2017 Sonbaharında söz ve müzik derlemesini kendisinin yaptığı “Uyan” adlı single parçasını müzik piyasasına sundu. 2019 yılında ise “Bak Kollarım Burada” adlı ilk albümünü yayınladı. Bu albümde yer alan “Karakış” adlı parça ile iyi bir çıkış sağladı.

Tüm dünyanın olumsuz etkilendiği COVID-19 pandemisinde evinden bir çok single parça yaptı ve digital ortamlarda yayınladı. 2020 yılında “Kimim Lan Ben, Part 1” single parçalarını yayınladıktan hemen bir hafta sonra, aynı adlı parçalarına “Kimim Lan Ben” ve “Part 2” yayınladı.

2021 yılında Melike Şahin ile “Pusulam Rüzgar” adlı single parçada düet yaptı. Bu ikilinin düeti ile parça daha geniş mecralarda dinlemeye başladı. Mert Demir hayran kitlesini genişletmiş oldu.

İlginizi çekebilir: Melike Şahin Kimdir?

2022 yılında Mabel Matiz ile birlikte “Antidepresan” adlı single parçasını yayınladı. Özellikle bu parça birçok listede en çok dinlenen parça oldu.

Mert Demir gitar, elektro gitar, piyano, DJ Mikseri, klavye, bas gibi çeşitli enstrümanları çalmayı biliyor. Sahne performanları, retro şovmenliğiyle çeşitlendirerek sahne hakimiyetini de iyi sağlıyor.

Mert Demir, kendisine ait parçalarıyla başarıya yakalamış biri. Aynı zamanda geniş müzik repertuarıyla sahnesinde birçok ünlü ile birlikte düet yapmaya devam etmekte. Özellikle en son düetlerinde Mustafa Sandal ile birlikte yapmıştı. Canlı performanslarda dikkat çeken bir isim. Sahneyi çok iyi kullanıyor.

İlginizi çekebilir: Mabel Matiz Kimdir?

Mert Demir instagram hesabı yukarıdaki instagram ikonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca, diğer platformlardaki resmi hesapları da yine yukarıdaki künye bölümünde yer almakta.

Son dönemin parlayan yıldızı Mert Demir, özel hayatı da son zamanlarda hareketli. 2024 yılının Nisan ayının son günlerine doğru, adı Serenay Sarıkaya ile anılıyor.

Mert Demir Şarkılarından Bazıları

Mert Demirin tam albüm listesi ve şarkılarını dinlemek için yukarıda bulunan künye bölümündeki Apple Music, Deezer, Youtube Music ve Spotify ikonlarına tıklayarak ilgili çevrimiçi müzik uygulamalarına gidebilirsiniz.

  1. Uyan
  2. Bak Kollarım Burada
  3. Karakış
  4. Kimim Lan Ben
  5. Pusulam Rüzgar &  Melike Şahin
  6. Antidepresan & Mabel Matiz
  7. SNNK
  8. 1500
  9. Herkesin Kafa Gidik
  10. Gözlerime Bak

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu