Yerli Kadın Ünlüler

Melike Şahin Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Melike Şahin
Tam adı: Melike Şahin
Doğum tarihi: 18 Nisan 1989
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.63 m
Burcu: Koç Burcu
Ailesi: 
Sevgilisi / Eşi: Yok
Mesleği: Besteci, söz yazarı, solist
Aktif Yılları: 2017 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanelApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi

Hakkında

Melike Şahin Kimdir? Melike Şahin, arabesk ve alaturka türünde, kadife sesiyle seslendirdiği şarkılar ile biliniyor. Son zamanların kültür sanat konularına sıkça adı yer almaya başlamış ve konserlerini ise her geçen gün sıklaştırmış. Beğenilen söz, besteci ve ses sanatçı hakkında merak edilenler bu biyografi sayfasında.

Melike Şahin, 18 Nisan 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğu ve şimdiye kadarki yaşamı İstanbul’da geçti. Tabi ki işi dolayısıyla konserler vs gibi durumlar hariç. Aslen Sivas Divriliği’dir.

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamladı. Çağdaş Müzik Merkezi’nde Timur Selçuk’tan şan dersleri aldı. Üniversite eğitimini, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olarak 2012 yılında tamamladı.

Müzik kariyerine Baba Zula ile solist olarak başladı. Solist olarak Türkiye ve dünya turnelerinde göz kamaştırdı. Performansıyla da kendi hayran kitlesini oluşturmaya başladı. Sahnede bambaşka olan Şahin, Avrupa, Hindistan, Meksika ve Avusturalya’da 250’nin üstünde konserler verdi.

Hayatının dönüm noktası olan Baba Zula hakkında bir röportajında; bir okul gibi olduğunu ve solist olarak ve müzik kariyeri için çok önemli bir yere sahip olduğundan bahsetti.

Ekip arkadaşlarıyla, “Melikşah ve Saz Arkadaşları” adında proje başlattı. Bu ekibiyle birlikte “Kanto” adlı meyhanede arabesk temalı konserler verdiler.

2017 yılında Fransız yönetmen olan  Tony Gatlif’in Djam adlı filmin müziklerini seslendirdi. Bu filmin müzikleriyle  Cannes Film Festivali’nde konser verdi.

2017 yılında İsrailli grup Boom Pam ile birlikte “Beni yalnız bırakma” şarkısını seslendirdi ve yayınladı.  “Deli Kan” , “Kara Orman” ve “Tutuşmuş Beraber” adlı şarkıları seslendirdi. 2018 yılında aranjesi Can Güngör‘e ait “Sevmek Suçsa Suçluyum” adlı parçasını çıkardı. Klibinin yönetmenliğini ise filmin müziklerini seslendirdiği Fransız yönetmen Tony Gatlif yaptı.

2019 yılına gelindiğinde ise Melike Şahin, “Diva Bebe Şov” adından eğlence programı sundu. Bu program sayesinde hayran kitlesini arttıran Şahin, program itibari ile lakabı “Diva Bebe” olarak adlandırılmıştı.

Melike Şahin Nasıl Biri?

Bu başlık aslında bir röportajında kendisine doğrultulan bir sorudur. Burada da olmasını istedim. Bu soruya cevabı ise ;

Gülmeyi severim. Eğlenceli biriyim. Rahatıma düşkün, tez canlıyımdır. Kalitenin peşindeyimdir.

Sahne dışında hayatı: yürürüm, okurum, evde kedilerim ile zaman geçiririm. Sık sık seyahat ederim. Kalabalık sofra yemeği yapamadığını ama içinde bulunmayı çok sevdiğini belirtiyor.

Melike Şahin’in instagram hesabı yukarıdaki künyesinden instagram ikonuna tıklayarak, instagram hesabına ulaşabilirsiniz. Ayrıca, diğer sosyal medya hesaplarını da ulaşabilirsiniz. Bunun dışında sizin için seçtiğim Melike Şahin’in videolarını aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Melike Şahin Şarkıları

 1. Bi’ fırlatsam (2017)
 2. Beni Yalnız Koma (2017)
 3. Deli Kan (2017)
 4. Sevmek Suçsa Suçluyum (2018)
 5. Tutuşmuş Beraber (2018)
 6. Kimin Izdırabı (2019)
 7. Sakla Beni (2019)
 8. Geri Ver (2020)
 9. Kilitli Kapılar Açılsa (2020)
 10. Elimi Tut (2020)
 11. Ukde (2020)
 12. Uykumun Boynunu Bükme (2021)
 13. Pusulam Rüzgar (2021)

Videoları

Fotoğrafları

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu