Yerli Erkek Ünlüler

Faik Öztürk Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Faik öztürk
Tam adı: Faik Öztürk
Doğum tarihi: 13 Nisan 1962
Doğum yeri: Ağın, Elazığ
Boyu: 1.77 m
Burcu: Koç
Ailesi: İhsan Öztürk (Babası)
Eşi: Safiye Soyman (birlikte: 1999)
Çocuk (ları): ilk eşinden 2 oğlu var
Mesleği: İş adamı, şarkıcı
Aktif Yılları: 1999 yılından beri medyada
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Faik Öztürk kimdir? Faik Öztürk, Safiye Soyman‘ın eşi. Safiye-Faik olarak televizyonda, birlikte yaptıkları programdan sonra ünlü oldu.

Faik Öztürk, 13 Nisan 1962 yılında Elazığ, Ağın’da dünyaya geldi. Babasının İhsan Öztürk astsubaydı.

Çankaya lisesinde lise eğitimini alırken, ikinci sınıfta bıraktı. Ardından Ankara’daki İstanbul yolunda bulunan bir fabrikada çalışmaya başladı. Temizlik işlerini baktığı fabrikada patronu, el yazısı düzgün diye muhasebeye geçirdi.

1982 yılına kadar bu fabrikada çalıştı. Ayrıldığında ise o fabrikanın genel müdür yardımcısı görevinde bulunuyordu.

O sıralar Türkiye Demir Çelik İşletmelerinde grev vardı. Asker arkadaşının, “bana hurda tren rayı bulabilir misin” diye sordu. Grev olduğu için kütük  getiremiyorlardı, fabrikalar çalışmıyordu. Öztürk, hemen Ankara’da araştırmalara başladı.

İlginizi çekebilir: Türkiye’nin En Zeki Şehirleri Sıralaması (2024)

Devlet Demir Yollarının hurdasını Makina Kimya’nın aldığını öğrendi. MKE’ye gidip bir dilekçe sundu. Bu dilekçede, “hurda rayları almak istiyorum” diyordu. Bu dilekçeyi verirken, Elazığ’lı bir hemşerisine denk geldi.

O zamanlarda 1 milyon lira para aradı bu işe girmek için. O zamanların parasıyla, Doğan marka araba 6 milyon liraydı. Aradığı parayı bulan Öztürk, rayları Tırların başında bizzat durarak, Balıkesir’deki haddehaneye taşıdı.

Bu işten kazancı 6 ay sonrasında 185 milyon liraydı. Şansına grev 6 ay daha uzadı. Develete olan borçlarını ödemesinden sonra, 285 milyon lira kazancı bulunuyordu. Şimdinin parasıyla hesap edersek 8-9 trilyon arası miktar etmekte.

Faik Öztürk, “Gönül Türküleri” adlı bir albüm yaptı. Albümden kazandığı gelirleri ise şehit ailelerine armağan etti. İkinci albümünü de yaptı. Bu albümün gelirini ise kekemelere bağışladı. Televizyonda çıktığı programlardan gelen gelirlerini ise burs verip, çocuk okutuyor.

Öztürk aynı zamanda Ankara’da bulunan “Beyler Sofrası” adında çorbacı dükkanı bulunuyor. Bir de Dünya bankası finanslı, yurt dışına ihraç işler yapmakta.

Bazı firmaların Türk temsilcisi olarak, askeriyeye malzeme temin ediyor. Ankara Ticaret Odasının 3 dönem meclis üyeliği yaptı.

Faik Öztürk, 1999 yılında çıktıkları bir programda şans eseri Safiye Soyman ile tanışır. Birlikte program yapmaya başlarlar. Aynı zamanda da hayatlarını birleştirirler.

İlginizi çekebilir: Safiye Soyman

Çıktıkları programda ikili Türkiye’de oldukça beğenilen ve eğlendiren isimler haline geldi. İlk çıktıkları zamanlarda, magazin gündemlerinde b ile hep onlar vardı. Özellikle Öztürk’ün komik sohbetleri ve ikilinin anıları programlarda çok kez gündem olmuştur.

Faik Öztürk’ün ilk eşinden 2 oğlu bulunuyor.

24 Haziran 2018 tarihindeki milletvekili seçimlerinde Elazığ’dan MHP’nin milletvekili aday adayı oldu.

Haziran 2018 yılında anjiyo ameliyatı olmuştu. 25 Nisan 2024 tarihinde gelen haber ise hayranlarını üzdü. Öztürk’ün beynine pıhtı attığı öğrenildi ve sol tarafı felçli olduğu öğrenildi.

İlginizi çekebilir: Beyne Pıhtı Atması Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Neler?

Faik Öztürk Albümleri

  • Gönül Türküleri

Videoları

Fotoğrafları

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu