Yerli Kadın Ünlüler

Elif Aslı Yıldız Kimdir?

instagram takipçi hilesi

elif aslı yıldız
Tam adı: Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu
Doğum tarihi: 1987
Doğum yeri: Ankara
Boyu: 1.68
Burcu: Balık
Eşi: Ali Sinan Tunaoğlu
Çocuk (ları): Oğlu var
Mesleği: Ceo
Aktif Yılları: 2015
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Elif Aslı Yıldız Kimdir? Patiswiss çikolata markasının CEO’su olarak tanınıyor.

Elif Aslı Yıldız, Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ailesi ile ilgili pek bir bilgiye rastlayamadığımız Yıldız, tek çocuk olarak biliniyor. 1987 yılında dünyaya gelen Yıldız’ın burcunun balık olduğu, boyunun 1.68 olduğu biliniyor.

Eğitim Hayatı

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Ankara’da tamamlamıştır. Ankara Fen Lisesinden mezun olmuştur. Oldukça başarılı bir öğrenci olan Yıldız, üniversite eğitimini de Başkent Üniversitesi’nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Sonrasında 2011 yılında Hacettepe Üniversitesinde, Endüstri Mühendisliği üzerine yüksek lisans yapmıştır.

  • Başkent Üniversitesi- Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (2005-2009)
  • Hacettepe Üniversitesi- Yüksek Lisans (Master) Endüstri Mühendisliği (2011-2013)

Kariyeri

Üniversite mezuniyetinden sonra elektronik üreticisi olan Karel firmasında ”

İlginizi çekebilir: Sosyal Girişimcilik Nedir, Neden Önemlidir?

2015 yılında Patiswiss adını verdiği firmasını kurmuştur. Tam adıyla ”Patiswiss Handmade Chocolates” Burada yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır. Patiswiss markasının kuruluşu, Ankara’da 200 metrekarelik bir pastanenin açılmasıyla başlamıştır. Pastane açıldığında Elif Aslı Yıldız, mühendisliği de bırakmıştır. 2022 yılında ise geldiği nokta oldukça popülerdir. Firma 2022 yılında 4.fabrikasını açmıştır.

Aldığı Ödüller

  • Yayınlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Kasım 2022 yılında En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci ödülünü almıştır.
  • Yayınlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından kasım 2022 yılında Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket Ödülü almıştır.

Özel Hayatı

Şuan 37 yaşında olan Elif Aslı Yıldız, 69 yaşındaki Karel Elektronik firmasının sahibi Ali Sinan Tunaoğlu ile evlidir. 2022 yılında başlayan evlilikleri halen devam etmektedir. Ali Sinan Tunaoğlu’nun önceki evliliğinden olan Uğur’da, babası ve Elif Aslı ile kalmaktadır. Ailenin gittiği tatillerde sık sık gündeme gelmektedir.

Elif Aslı Yıldız Patiswiss Krizi

Geçtiğimiz günlerde yaşanan kriz ise Elif Aslı Yıldız’ın satışlarını oldukça etkilemiştir. Yaşanan bu durumu müşterisini tehdit etti olarak değerlendiren bile olmuştur.  Esra U. isimli kullanıcı sosyal medya hesabından Patiswiss firmasının CEO’su olan Elif Aslı Yıldız’ı etiketleyerek bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda;

“Bir heves aldığım kahve eşlikçilerime bakın, küflenmiş çikolataya ilk defa şahit oluyorum. üstelik son tüketim tarihine daha var Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir problem var”

elif asli yildiz kimdir11

yazmıştır. Elif Aslı Yıldız ise bu paylaşıma cevap olarak;

“Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim 🙂 Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın… Bir de LinkedIn’de paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın pirim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin. Baksana aşağıya ‘çöp’ falan yazanlara. Bizim avukatların marka karalama, marka değeri düşürme vsden neler isteyeceğinden herkes habersiz :):) Ayrıca!!!! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin! Karşında senin dev MİGROS ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasında ki! Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim…”

Bu olayın ardından Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, görevinden istifa etmiştir.

elif asli yildiz kimdir12

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu