Ayda Mosharraf Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ayda
Tam adı: Ayda Mosharraf
Doğum tarihi: 8 Ocak 1990
Doğum yeri: Göteborg / İsveç
Boyu:…
Burcu: Oğlak
Ailesi:…
Sevgilisi: …
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2011’den günümüze
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  tiktok

Hakkında

Ayda Mosharraf kimdir? Herkes tarafından merak edilen ünlü isim Türk asıllı İsveçli şarkıcıdır. Katıldığı yetenek ve ses yarışması programlarıyla adını geniş kitlelere duyurmayı başarmıştır. Annesi Türk olan yetenekli ismin babası İranlıdır.

Ayda Mosharraf Hayatı

Ayda Mosharraf 8 Ocak 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. İsveç’in ünlü şehirlerinden bir tanesi olan Göteborg şehrinde dünyaya gelen genç sanatçının annesinin Türk olduğu bilinmektedir. 2008 yılına kadar İsveç’te hayatını sürdüren genç yetenek 2008 yılında İngiltere’ye taşınmış ve burada yaşamaya başlamıştır.

Müziğe ilgisi çok küçük yaşlardan itibaren başlamış olan yetenekli isim yaklaşık 16 yaşından beri şarkı söylemekte ve şarkı yazmaktadır. Müzik kariyerine ilk adımı ise 2011 yılında atmıştır. Acun Ilıcalı tarafından sunulan ünlü yarışma programı Yetenek Sizsiniz Türkiye’ye katılan genç isim yarışmanın jüri üyelerinden olan Hülya Avşar tarafında elenmiştir.

Daha sonra 2012 yılında benzer şekilde O Ses Türkiye yarışmasına katılmıştır. Yarışmada Murat Boz’un takımında yer alan genç yetenek elendi. Ancak Acun Ilıcalı’nın dikkatini çekmeyi başaran yetenekli isim gene bir dönemler yayınlanan Yok Böyle Dans isimli yarışma programında orkestrada yer almıştır. Orkestrada yaklaşık 3 hafta boyunca şarkılar söyleyerek ekran karşısında seyirciyle buluşmuştur.

O dönemlerden bu yana müzik kariyerine devam eden yetenekli isim O Ses Türkiye Ayda olarak tanınmıştır. Türkiye’de katıldığı ses yarışmalarıyla dikkatlerini üzerine çeken yetenekli ismin YouTube ve benzer platformlarda yayınlanmış cover çalışmaları bulunmaktadır. Özellikle İsyan isimli parçayla dinleyicinin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Öte yandan eğitim hayatına da önem vermektedir. İngiltere’de bulunan bir üniversitede Psikoloji üzerine lisans eğitimini almayı sürdürmektedir. Her röportajında ise Türk olmaktan gurur duyduğunu ve ülkemizi uluslararası alanlarda temsil etmek istediğini vurgulamaktadır.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu