Metin Uca

Metin Uca Kimdir?

instagram takipçi hilesi

metin uca 1
Tam adı: Metin Uca
Doğum tarihi: ??. ??. 1961
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sunucu, Yazar
Aktif Yılları: 1987 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Metin Uca Kimdir? Metin Uca, sunucu ve yazardır.

Metin Uca, 1961 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babası Hakkarili, annesi ise Bilecik, Söğütlü’dür. Bir kardeşi bulunmaktadır. Ailesi küçük bir bürokrat aile olduğu için genellikle İstanbul ve Ankara’da yaşadı.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da bitirdi. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği‘nde tamamladı. Üniversite yıllarında harçlığını çıkarmak için Gelişim yayınlarının pazarlanması aşamasında çalıştı. Aynı zamanda yaratıcı drama ve tiyatro dersleri de aldı. Ankara Halk Eğitim Merkezi’nde oynamaya başladı.

1987 senesinde Anadolu Ajansı‘nın açmış olduğu sınavları kazandı ve muhabir oldu. 1999 ve 2000 yılları arasında TRT’de televizyonculuk yaptı. Daha sonra Kanal D Ankara Stüdyoları’nda çalıştı. Ardından da Milliyet, EP Dergisi, ATV, Show TV, Star TV‘de hem program sundu hem de muhabirlik yaptı.

1999 senesinden sonra “Günaydın Türkiye” isimli bir sabah haber programı ve “Passaparola” isimli bir yarışma programı sundu. Aynı zamanda tek kişilik gösteriler de yaptı. 2009 yılında mizah ile haberleri karıştırdı ve “Maydanoz” isimli bir program yaptı. Vatani görevini Van’ın Erciş ilçesinde Tankçı Asteğmen olarak yaptı.

Metin Uca, 28 Temmuz 2021 günü Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan yağmurların dinmesi için halk tarafından yapılan yağmur duasına tepki gösterdi. Yağmur duası edildiği zamanlarda meteorolojiden yapılan açıklamaya göre yağmur beklentisi yoktu. Ancak 7 Ağustos 2021 günü Antalya, Manavgat’ta yangın bölgesinde yağmur yağmaya başladı.

Yağmurlar yağmaya başlayınca herkesin aklına Uca’nın yağmur duasına tepki gösterdiği tweeti akıllara geldi. Uca, yaptığı açıklama ile yazdıklarının çarpıtıldığını söylese de pek çok insanı inandıramadı.

Metin Uca Kitapları

  1. 2004 – Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim
  2. 2006 – Yes Yerine Orrayt Demek Caiz midir Hocam?
  3. 2007 – Tüh

Filmleri ve Dizileri

  1. 2014 – Arkadaşım Hoşgeldin (Kendisi) (Tv Programı)
  2. 2009 – Suluboya (Sinema Filmi)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=iiz0Qn-Vgx4

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu