Yerli Erkek Ünlüler

Manisa’yı 78 Yıl Sonra CHP’ye Kazandıran Başkan: Ferdi Zeyrek Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ferdi zeyrek kimdir 1
Tam adı
: Ferdi Zeyrek
Doğum tarihi: ??. ??. 1977
Doğum yeri: Manisa, Türkiye
Burcu:
Boy:
Ailesi: Traşçı Ahmet (Babası)
Eşi: Nurcan Zeyrek (2003)
Çocukları: 3 kızı var.
Mesleği: Mimar, Siyasetçi
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  facebook-sayfasi  twitter-hesabi

Hakkında

Ferdi Zeyrek Kimdir? Ferdi Zeyrek, mimardır. 31 Mart 2024 günü yapılan yerel seçimlerde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Ferdi Zeyrek Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

 Zeyrek, 1977 yılında Manisa’da dünyaya gözlerini açtı. Babası çarşıda esnaf olan Traşçı Ahmet, annesi ise ev hanımıdır. Çocukluğunu tamamını doğup büyüdüğü Manisa’da geçirdi.

Ferdi Zeyrek Eğitimi

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Manisa’da bitirdi. Üniversite eğitimini Bursa’da yer alan Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladı.

Ferdi Zeyrek Kariyeri

Zeyrek, eğitim hayatını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Manisa’da mimarlık ve iç tasarım ofisini açtı. Ferdi Zeyrek, sadece mesleki başarılarıyla değil, aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında üstlendiği çeşitli görevlerle de tanınmaktadır. Manisa Mimarlar Odası’nda başkanlık yaparak sektördeki liderliğini pekiştirmiştir. Ayrıca, Manisa Akademik Odalar Birliği’nde de görev alan Zeyrek, 2012 ve 2014 yılları arasında Manisaspor Yönetim Kurulu’nda yer almasıyla, spora olan tutkusunu da göstermiştir.

İş dünyasının yanı sıra siyasette de aktif bir rol üstlenen Zeyrek, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi ve Şehzadeler Belediye Meclisi’nde İmar Komisyonu üyeliği gibi önemli görevlerde de bulunmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Yunusemre ilçe örgütünde İmar Komisyonu Başkanlığı yaparak kent planlaması ve mimarlık alanında önemli katkılar sağlamıştır. Son olarak CHP Manisa İl Başkanlığı’na seçilen Zeyrek, politikada da dikkate değer bir isim olmuştur.

Zeyrek, 2003 yılında Nurcan Zeyrek ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden üç kızı dünyaya geldi. Mesleki başarıları ve sivil toplum ile siyasetteki etkin rolleriyle, Manisa’nın sosyal ve kültürel yaşamına önemli katkılar yapmaya devam ediyor. 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Fakat o dönem CHP Manisa’da İYİ Parti ile ittifak yaptı ve İYİ Parti adayını destekledi.

Zeyrek, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden tekrardan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Bu sefer Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak gösterildi. Kendisi ve partisi adına oldukça başarılı bir seçim dönemi geçiren Zeyrek, %57,21 ile Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Bu sonuçlar ile CHP, Manisa’da 78 yıl sonra Manisa’da büyükşehir belediyesini kazanmış oldu.

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu