Özgür Özel Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Özgür Özel
Tam adı
: Özgür Özel
Doğum tarihi: 21 Eylül 1974
Doğum yeri: Manisa, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: Başak
Ailesi: Talat Özel (Babası), Rukiye Şükran Özel (Annesi)
Eşi: Didem Özel (1998)
Çocukları: İpek Özel
Mesleği: Eczacı, Milletvekili
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
Instagram hesabiFacebook SayfasiTwitter Hesabi

Hakkında

Özgür Özel Kimdir? Özgür Özel, eczacı ve milletvekilidir.

Özgür Özel Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Özgür Özel, 21 Eylül 1974 günü Manisa‘da dünyaya gözlerini açtı. Annesi emekli öğretmen Rukiye Şükran Özel, babası ise emekli öğretmen Talat Özel’dir. Başak burcu olan Özel, yaklaşık olarak 1,7 m boyundadır.

Özgür Özel Eğitimi

Özel, ilkokul eğitimini Manisa merkezde yer alan Gazi İlkokulu’nda bitirdi. ortaokul eğitimini Manisa Lisesi’nde, lise eğitimini ise Bornova Anadolu Lisesi’nde Almanca Bölümü’nde aldı. Lisenin son sınıfında Manisa Lisesi’ne geçiş yaptı ve buradan mezun oldu. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 1997 senesinde tamamladı.

Özgür Özel Kariyeri

1999 yılında serbest eczacı olarak doğup büyüdüğü şehir olan Manisa’da mesleğine ilk adımını attı. Manisa Eczacı Odası’nda, 2001 ve 2007 yılları arasında Genel Sekreterlik görevini icra etti. Ardından iki dönem boyunca Oda Başkanlığı görevlerini başarıyla yerine getirdi. Bu dönemde aynı zamanda Manisa Akademik Odalar Birliği’nde Dönem Sözcülüğü ve Başkanlığı görevlerini üstlenerek önemli sorumluluklar üstlendi.

Kendisinin yönetiminde, Manisa Cumhuriyet Mitingi gibi önemli etkinliklerin düzenlemesi ve sözcülüğünü başarıyla üstlendi. Eczacı Özgür Özel’in Oda Başkanlığı dönemi boyunca gerçekleştirdiği sosyal ve çevresel projeler, kendisine pek çok ödül kazandırdı.

Özgür Özel, Manisa Eczacı Odasında farklı görevlerde bulunarak bir roller üstlendi. Yönetim Kurulu Üyeliği, Veznedarlık, Genel Sekreterlik ve son olarak Başkanlık gibi pozisyonları başarıyla yerine getirdi. 2007 yılında Türk Eczacıları Birliği (TEB) Merkez Heyeti üyeliğine seçilerek, TEB bünyesinde Saymanlık ve iki dönem boyunca Genel Sekreterlik görevlerini üstlendi. Bu süreçte çeşitli kongreler ve konferanslarda bir dizi önemli bildiri sunumu gerçekleştirdi. Aynı zamanda Avrupa Birliği Eczacılık Grubu, Avrupa Eczacılık Forumu ve Uluslararası Eczacılık Federasyonu gibi önemli kuruluşlara üyelikleri bulunmaktadır.

Toplamda 163 ayrı kongre ve konferansta yazılı ve sözlü bildiri sunumu yaparak, ayrıca panellerin yönetimini üstlenerek büyük bir deneyim kazandı. Almanca ve İngilizce dillerini iyi düzeyde bilen Özel, bu dillerde iletişim kurabilmektedir.

29 Mart 2009 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Manisa Belediye Başkan adayı oldu. Ancak seçilemedi. Özel, 33. Olağan Kurultay ve 15. Olağanüstü Kurultay süreçlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İli Delegesi sıfatıyla görev üstlendi.

10 Mart 2011 tarihinde, Milletvekili Adaylığı hedefi doğrultusunda Türk Eczacıları Birliği’ndeki mevcut görevinden istifasını sunarak adım attı. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimleri’nde, 24. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) Cumhuriyet Halk Partisi Manisa milletvekili olarak seçilmeyi başardı.

2014 yerel seçimleri geldiğinde, CHP çatısı altından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak öne çıksa da, seçimi kazanamadı ve bu göreve gelme fırsatını elde edemedi. 5 Eylül 2014 ile 6 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenen 18. Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü Kurultayı’nda, CHP Parti Meclisi üyeliğine seçilme başarısını gösterdi.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleşen Türkiye genel seçimlerinde, CHP çatısı altından Manisa milletvekili olarak seçilmeyi başardı. Milletvekili görevi süresince, Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık Komisyonu ve CHP Cezaevleri İnceleme Komisyonu’nda aktif bir üye olarak görev aldı.

Özgür Özel, 24 Haziran 2015 tarihinden itibaren Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) grup başkanvekili olarak görevine devam etmektedir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu